"Aydınlık günlere inancımız tam"

Gazetemize yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan avukatlarımız Akın Atalay, Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör ile dayanışma amacıyla İstanbul Adliyesi'nde başlatılan Adalet Nöbeti'nde avukat Mustafa Kemal Güngör'ün mesajı okundu. Güngör, "Aydınlık günlere ulaşacağımıza inancımız tam" mesajını iletti.

27 Nisan 2017 Perşembe, 12:47
Abone Ol google-news

Gazetemizi susturma amaçlı soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanımız Akın Atalay, Kitap eki yönetmenimiz Turhan Günay, yayın danışmanı ve yazarımız Kadri Gürsel, okur temsilcimiz Güray Öz, çizerimiz Musa Kart, yazarımız Hakan Kara, avukatlarımız Bülent Utku ve Mustafa Kemal Güngör, muhabirimiz Ahmet Şık ile yöneticimiz Önder Çelik ile dayanışma amacıyla avukatlar geçtiğimiz haftalarda İstanbul Adliyesi'nde Adalet Nöbeti başlatmıştı. Nöbete çevik kuvvet polisleri gaz kapsülleri ve kalkanlarla sert müdahalede bulunmuştu. Müdahale sırasında Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil’in burnu, avukat Erkan Ünüvar’ın ise ayağı kırılmış, 8 avukat da gözaltına alınmıştı. Söz konusu polis saldırısı ile ilgili savcılığa da suç duyurusunda bulunulmuştu. Avukatlar bugün de adliyenin C kapısı girişinde nöbet tuttu. Nöbete CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal ile tiyatro sanatçısı Orhan Alkaya da destek verdi. 

Güngör'ün mesajı 

Nöbetin ardından açıklama yapan avukat Kemal Aytaç, adalet arayışını sürdüreceklerini belirterek, tutuklu avukatımız Mustafa Kemal Güngör'ün mesajını okudu. Avukat Güngör mesajında, "Bizim nezdimizde Cumhuriyet, yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, insan hakları, demokrasi için verdiğiniz mücadele ve sergilediğiniz dayanışma bizlere güç ve moral veriyor. Nöbetin ilk gününe ilişkin haber ve görüntüleri ancak akşam TV'de izleyebildik. Bir yandan çok duygulandık ve gururlandık, bir yandan da arkadaşlarımızın darp edildiğini, iki arkadaşımızın yaralandığını, sekiz arkadaşımızın gözaltına alındığını öğrenmek bizi çok üzdü. Ancak hep birlikte mücadelemizi sürdürürsek aydınlık günlere ulaşacağımıza inancımız tam. Kendinize dikkat edin. Bu duygu ve düşüncelerle Adalet Nöbetinizi sevgiyle, dostlukla selamlıyoruz" ifadelerini kullandı. İSTANBUL/Cumhuriyet