Aziz Yıldırım'a destek konvoyu!

Fenerbahçe taraftarları, futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a destek vermek için araç konvoyu oluşturup Metris Cezaevine gitti. Yıldırım, kendisine destek veren taraftar için teşekkür mesajı yayımladı.

07 Ağustos 2011 Pazar, 15:22
Abone Ol google-news

Fenerbahçeli taraftarlar saat 14.30'da Şükrü Saraçoğlu Stadının yanındaki eski salı pazarı meydanında toplandılar. Fenerbahçe forması giyen taraftarlardan bazıları da yüzlerine Aziz Yıldırım maskesi taktı. Taraftarlar tarafından oluşturulan otomobil konvoyuna çok sayıda çocuk ve kadının da katıldığı gözlendi.

Yaklaşık 200 otomobil ve motosikletlerden oluşan konvoy, saat 15.00'de hareket ederek önce Bağdat Caddesinde kısa bir tur attı, ardından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçerek Metris Cezaevine gitti. Konvoyun Fatih sultan Mehmet Köprüsü üzerinden geçişi sırasında bir grup taraftar otomobillerinden inerek Aziz Yıldırım lehine sloganlar attı. Grup daha sonra, polisin uyarısıyla yoluna devam etti.

 

Geniş güvenlik önlemi

Fenerbahçeli taraftarların konvoy organizasyonunda polisin geniş güvenlik önlemleri alması dikkati çekti. Konvoyun hareket ettiği Kadıköy'den itibaren yol güzergahında sürekli polis tarafından önlemler alınırken, çevik kuvvet birimine ait bir araç da konvoyu sürekli arkadan takip etti.


Yıldırım teşekkür etti

Futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarların kendisine ve tutuklu bulunan diğer yöneticilere destek vermek amacıyla bugün Kadıköy'den Metris Cezaevi'ne kadar araç konvoyu oluşturmalarından dolayı teşekkür mesajı yayınladı.

Başkan Yıldırım, avukatları aracılığı ile yayınladığı ve Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yer alan mesajda, kendilerine destek vermek adına Metris Cezaevi'ne gelen tüm taraftarlara teşekkür etti.

Başkan Yıldırım, mesajında şu görüşlere yer verdi:
''Büyük Fenerbahçe taraftarının desteğini her an yanımızda hissetmek bizlere güç veren yegane değerdir. Şahsım adına da şunu belirtmek isterim ki; bu zor günümüzde bizlere verilen bu desteği asla ama asla unutmayacağım. Büyük Fenerbahçe taraftarı da şunu da bilsin ki; bu büyük sevdamızda en ufak bir leke dahi yoktur. Bizlere desteğini ve yaşananlara tepkisini hukuk kuralları çerçevesinde gösteren tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Ancak bir kez daha önemle hatırlatmak isterim ki; hukuk ve demokratik haklar çerçevesi dışında yapılacak eylemler, hem hukuki sürece, hem bizlere, hem de camiamıza zarar verecektir. Taraftarlarımızı bu noktada özellikle dikkatli olmaya davet ediyor ve yasalara saygılı olmaları konusunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Desteğinizi her an yanımızda hissediyoruz. Bugün buraya gelen gelemeyen tüm taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim gibi (Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe).''