Bağcılar'da pompalıyla banka soygunu

Bağcılar'da pompalı tüfekle bir banka şubesine giren soyguncu, veznede bulunan 26 bin lirayı alarak kaçtı. Soyguncu, kaçarken yakalanmamak için şapkasını ve tişörtünü çıkararak bankanın arka sokağına bıraktı. Polis, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

17 Haziran 2015 Çarşamba, 18:14
Abone Ol google-news

Olay, saat 16.00 sıralarında Güneşli Evren Mahallesi'ndeki Fevzipaşa Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinde meydana geldi. Güneş gözlüklü, beyaz şapkalı ve beyaz tişörtlü soyguncu, pompalı tüfekle bankaya girerek önce müşterileri dışarıya çıkardı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN SİLAHINI ALDI

Soyguncu, daha sonra elindeki pompalı tüfekle güvenlik görevlisini tehdit etti. Güvenlik görevlisinin silahını da zorla alan soyguncu, ardından vezneye yönelerek buradaki paraları istedi. Toplam 26 bin TL nakit parayı alan zanlı kayıplara karıştı.

KAÇARKEN KIYAFETLERİNİ SOKAĞA ATTI

Bu arada, soyguncu kaçarken, yakalanmamak için şapkasını ve tişörtünü çıkararak bankanın arka sokağına attı.

Banka görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridiyle bankanın girişini kapattı. Burada delil toplayan ekipler bankanın güvenlik kamerasını da inceledi. Zanlının arka sokağa attığı kıyafetleri de inceleyen polis, soyguncunun yakalanması için çevrede arama çalışması yaptı.