Bahçeli'den ‘erken seçim’ açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler sonrası “bir erken seçim yaşanabileceğine” yönelik söylemlere “Seçime asla ihtiyaç yoktur. Erken seçim yoktur” yanıtını verdi.

28 Mart 2019 Perşembe, 21:44
Abone Ol google-news

Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi Osmaniye’de yaptığı konuşmada özetle şunları kaydetti:

Suriye’ye döndürmeye çabalıyorlar: Vandal hesaplar Türk milletinin bölünüp parçalanması üzerine kurulmuştur. Tehlike yakındır, yakıcıdır, yoğundur. ABD Başkanı’nın Golan Tepeleri’ni sözde İsrail toprağı olarak tanıyan çürük imzası, terör örgütlerine verdiği köhne desteği, ekonomik abluka ve saldırıları tahrik eden karanlık husumeti Türkiye’nin nasıl bir kuşatma altında olduğunu açıkça göstermektedir. Türkiye’yi Suriye’ye dönüştürme çabalarında yoğunluk vardır. Türkiye’den yeni bir Irak çıkarma planlarında yaygınlık ortadadır. Sevr’de başarmayanlar, yeniden şanslarını deniyorlar. Çanakkale’yi geçemeyenler, yeni baştan üzerimize geliyorlar. Türkiye’ye namlu doğrultuyorlar.

 Kürt kardeşlerim biz siziz: Kürt kökenli kardeşlerim, siz bizsiniz, biz de siz. Birlikte büyük bir milletiz. PKK’nın emellerini çiğneyin, HDP’nin rezaletlerini defedin, sizleri istismar etmelerine fırsat vermeyin. Al bayrağın altında hepimize yer var.

Seçime ihtiyaç yok: (Erken seçim iddiaları) Hedef 2023, yani Cumhuriyetin 100. yıldönümüdür. Erken seçim yoktur, seçime asla ihtiyaç yoktur. Milletimizin oyalanmasına, siyasi krizlere, karışıklık bekleyenlere tahammülümüz olamayacaktır. Dedikodu üreten mihrakların hevesleri beyhudedir. Türkiye önümüzdeki yıllarda 2023’e güçlenerek girmenin hazırlığını yapacaktır. İttifakımızın mayası sağlamdır. Bu mayanın özünde milli beka vardır. Cumhur İttifakı; Cumhuriyet’in hem yüzüncü yıldönümünü, hem de iki yüzüncü yıldönümünü planlayıp tarihi adımları atacak muazzam bir şuurun özeti ve özel halidir.

CİNDORUK’A SERT TEPKİ

Devlet Bahçeli, seçimler için “intikam seçimi” ifadelerini kullanan eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk’a da “Neyin intikamını kimden almaya cüret ediyorsun? Be hey şuursuz, kimlerin hesabına tetikçilik yapıyorsun?” tepkisini gösterdi. Bahçeli, “Bir siyaset eskisi, üstelik TBMM Başkanlığı yapan bir zat, 31 Mart seçimlerini, parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden intikam seçimi olduğunu utanmadan söylüyor. Be hey şuursuz, neyin intikamını kimden almaya cüret ediyorsun? Kimlerin nam ve hesabına tetikçilik yapıyorsun? Senin her yerin intikam olsa ne yazar? Bu meymenetsizler 31 Mart’ta rövanş almak için kuyruğa girmişler. Bunlar Türkiye’yi geriye götürmek için zillete düşmüşler” dedi.