Bakana sordu: Kendi şirketinden Bakanlığa 9 milyonluk ürün sattınız mı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın "Kendi şirketinden bakanlığa 9 milyon liralık dezenfektan sattığı" iddialarını yanıtsız bıraktığını belirtti.

18 Nisan 2021 Pazar, 17:33
Bakana sordu: Kendi şirketinden Bakanlığa 9 milyonluk ürün sattınız mı
Abone Ol google-news

Odatv'den Can Özçelik, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın "kendi şirketinden bakanlığa 9 milyon liralık dezenfektan satışı" gerçekleştirdiğini gündeme getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise konuyu iki gündür sorduğunu ve yanıt verilmediğini belirtti. Öztünç, “Kendi bakanlığınıza kendi şirketinizden 9 milyon liralık dezenfektan sattınız mı satmadınız mı? Sattıysanız bu etik mi? İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorularını yineledi.

Öztunç şunları söyledi:

“Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a iki gündür bir soru soruyorum. Kendi şirketinizden kendi bakanlığınıza 9 milyon liralık dezenfektan sattınız mı satmadınız mı? İki gündür soruyorum. Sayın Bakan’dan cevap yok. Sayın Bakan, çok açık ve net soru. Kendi bakanlığınıza kendi şirketinizden 9 milyon liralık dezenfektan sattınız mı? Satmadınız mı? Sattıysanız bu etik mi? İstifa etmeyi düşünüyor musunuz? Piyasa da başka bir şirket kalmadı mı? Başka bir şirket yok muydu ki kendi şirketinizden kendi bakanlığınıza bu mallar aldınız? Geçmişte Güler İleri Devlet Bakanı'ydı. Babası rahmetli olduktan sonra gazetelere ilan verildi. Kendi bilgisi dışında ilanın ücreti bakanlık tarafından ödendiği için istifa etmek zorunda kaldı ve istifa etti. Siz istifa etmeyi düşünüyor musunuz? Kendi şirketinizden kendi bakanlığına malzeme satan, mal veren ilk bakan olarak tarihe geçeceksiniz. Bu ayıp da size yeter. Tekrar soruyorum. İddialar doğru mu? Kendi bakanlığınıza kendi şirketinizden 9 milyon liralık malzeme sattınız mı satmadınız mı? Kaçmayın. Bu soruya cevap verin.”