Balbay'ın anne ve babası: Hasretle bekliyoruz

Anayasa Mahkemesi'nin kararının ardından Mustafa Balbay'ın ailesinde umudun dozu arttı. Balbay'ın Nazilli'de yaşayan anne ve babası, “Hasretle kavuşmayı bekliyoruz” diyor.

05 Aralık 2013 Perşembe, 11:44
Abone Ol google-news

Oğluyla en son 6 Kasım'daki açık görüşte bir araya geldiğini belirten Anne Melek Balbay, bir yandan da “İnşallah bir sürpriz olmaz” diyerek tahliyeye ilişkin temkinli yaklaşımını sürdürdü. Eşini fizik tedaviye götürdüğü hastanede konuşan Baba Fevzi Balbay da “Çok çektik, artık yeter” diye konuştu. Anayasa Mahkemesi'nin kararının net olduğunu belirten Fevzi Balbay, “Artık oyalayacak bir durumları kalmadı. Bir an önce kavuşmayı bekliyoruz. Allah inşallah bir daha böyle günleri göstermez” dedi.

HERKES UTANMALI

Önceki gün kardeşiyle açık görüşte bir araya gelen Suat Balbay, ilk yargılamada defalarca tahliye kararı veren hakim Köksal Şengün'ün başına gelenleri ve medyanın ilk günlerde takındığı tavrı anımsattı. Suat Balbay, şunları söyledi:

“Anayasa Mahkemesi kararından sonra başta medya olmak üzere herkes utanmalı. 5 yıl önceki medyanın halini hatırlıyorum. 'Balbay günlükleri' diyerek söylemediklerini bırakmıyorlardı. Şimdi gazeteleri açtığımda ise hak ihlali, haksız yargılama... Balbay'ın söylediklerine, zamanında Başbakan da imza atmış. Ama 5 yıl önce bunlar suç ilan edildi. 5 yıl önce ona vuranların şimdi sesi çıkmıyor. Peki abim 5 yıl yattığıyla mı kalacak? Doğru kararlar veren Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, 27-28 kere tahliye kararı vermiş ve diğer üyeler karşı çıkmıştı. Anayasa Mahkemesi kararından sonra bakalım o üyeler şimdi ne yapacak?”