Başakşehir'e Bundesliga'dan konuk

Bundesliga ekiplerinden Borussia Mönchengladbach'ın Başkanı Rolf Königs, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nü ziyaret etti.

16 Nisan 2015 Perşembe, 17:06
Abone Ol google-news

Almanya'nın en köklü kulüplerinden Borussia Mönchengladbach'ın Başkanlığının yanısıra, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı'nı da yürütmekte olan ve Türkiye dostu olarak tanınan Rolf Königs, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda Başkan Göksel Gümüşdağ ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkan Vekili Dr. Çağatay Kalkancı, Asbaşkanlar Mesut Altan ve Mustafa Saral da hazır bulundular.

İki kulüp arasında gerçekleştirilebilecek ortak projelerin masaya yatırıldığı görüşmede, özellikle altyapılar anlamında işbirliği yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Buna göre, her iki kulübün yetkilileri karşılıklı ziyaretlerde bulunarak, tesisleri ve sistemi yerinde inceleme fırsatı bulacaklar. Beraberindeki heyetle birlikte stadyum ve tesisleri de gezen Königs, Teknik Direktör Abdullah Avcı ile de kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Takımı ligdeki başarısından dolayı tebrik eden Königs'e, Başkan Göksel Gümüşdağ tarafından üzerinde ismi yazılı olan 34 numaralı İstanbul Başakşehir forması ve ziyaretin anısına bir plaket takdim edildi. Rolf Königs ise Göksel Gümüşdağ'a üzerinde ismi yazılı 10 numaralı Borussia Mönchengladbach forması hediye etti. PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da futbolcular, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle idmana çıkmadı.

Kulüp basın sözcüsü Zülfü Aydıngöz,  yaptığı açıklamada, futbolcuların kulüpten alacaklarını bahane ederek hafta sonu sahalarında Denizlispor ile yapacakları maç öncesi bugün idmana çıkmadıklarını belirtti.

Kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara yapılan ödemelerde gecikmeler olabildiğini ancak oyuncuların alacaklarını ödememek gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getiren Aydıngöz, şunları kaydetti:

"Maddi sıkıntılardan dolayı futbolculara ödemelerde sıkıntılar yaşıyoruz ancak futbolcuların 8 aydır maaş alamadıkları doğru değildir. Kulübümüz imkanları doğrultusunda futbolculara ödemelerini yapmaktadır. Daha devre arasında futbolculara 1 milyon liraya yakın ödeme yapıldı. Alacaklarının yarısı kadar primleri ödendi. Bugüne kadar Elazığspor'da kimsenin alacağı kalmamıştır, bundan sonra da kalmayacaktır."

Futbolcuların idmanı boykot etmeleri nedeniyle yönetim olarak futbolculara yaptırım uygulayabileceklerini belirten Aydıngöz, gelişmeler üzerine yönetimin acil toplantı kararı aldığını söyledi.