Başarılı milli atletler yurda döndü

İsveç'te düzenlenen Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'nda önemli başarıya imza atan milli sporcular, yurda döndü.

22 Temmuz 2019 Pazartesi, 17:14
Başarılı milli atletler yurda döndü
Abone Ol google-news

Şampiyonada 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazanan milli sporcuları, İstanbul Havalimanı'nda Türkiye Atletizm Federasyonu yetkilileri karşıladı.

Milli takım antrenörlerinden Ahmet Ali Baş, Türk atletizmi adına başarılı bir şampiyonayı geride bıraktıklarını anlatarak, "Bu süreçte başta devlet büyüklerimiz, federasyon başkanımız, kulüplerimiz ve bu değerli sporcuları yetiştiren antrenörlerimizin emekleri çok büyük. Şampiyonada sadece bize düşen ülkemiz için görevimizi yerine getirmek oldu. Şampiyonda 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak, ülkeler sıralamasında beşinci olduk." diye konuştu.

Şampiyonada altın madalya kazanan 4x400 bayrak takımının tarihi bir başarıya imza attığını aktaran Baş, "Şampiyonada altın madalya kazanan bayrak ekibimizle biz uzun vadeli bir çalışma yapmıştık. Ekibimiz 2017 yılındaki şampiyonada şanssız bir şekilde dördüncü olmuştu. Ekipteki tüm arkadaşlarla bu şampiyonluğa ulaşabileceğimize inandık. Bu şampiyonlukta ufak ayrıntılar vardı. Sporcu kardeşlerimiz de bunları harfiyen yerine getirdi." ifadelerini kullandı.