Basın Evi Destek Aracı bilgilendirme günleri başlıyor

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) desteğiyle yürüttüğü Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) projesi kapsamındaki Basın Evi Destek Aracı (BEDA) 14 Şubat’ta başvuruya açıldı. BEDA’nın tanıtımı için Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bilgilendirme günleri düzenlenecek.

Yayınlanma: 27.02.2020 - 18:02
Basın Evi Destek Aracı bilgilendirme günleri başlıyor
Abone Ol google-news

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) desteğiyle yürüttüğü “Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi” Projesi (M4D) kapsamındaki Basın Evi Destek Aracı’nın ikinci başvuru dönemi 14 Şubat’ta başladı. Çoğulcu medyaya zemin hazırlamayı, gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için dirençlerini artırmayı ve mesleki dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen M4D projesi kapsamında verilen destek araçlarından Basın Evi Destek Aracı (BEDA) için bilgilendirme günleri düzenlenecek. Medya çoğulculuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamın sağlanmasına ve gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı sağlayan BEDA’ya gazeteciler, medya kuruluşları ve medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri (STÖ) başvuru yapabilecek. 

BEDA kapsamında Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek bilgilendirme günlerinde, başvuru hazırlama süreçleriyle ilgili grup çalışmaları yapılacak. M4D proje ekibi tarafından düzenlenecek toplantılarda BEDA başvuru kriterleri ve başvuru süreci ile ilgili bilgiler paylaşılarak, katılımcıların soruları yanıtlanacak. 

Bilgilendirme günlerinin ilki 3 Mart Salı günü Van’da yapılacak. Diğer illerdeki bilgilendirme toplantıları ise sırasıyla 5 Mart Perşembe günü İzmir, 11 Mart Çarşamba günü Ankara ve 16 Mart Pazartesi günü İstanbul ile sona erecek. Bilgilendirme günlerine katılmak isteyen kişiler  https://forms.gle/Gq5kchMJ538WbTr16 adresinden başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilecek. Bilgilendirme günü ile ilgili sorular için ise d[email protected] adresine e-posta gönderebilecek. 

Söz konusu illerde gerçekleştirilecek bilgilendirme günlerine katılmak isteyen kişilerin şehir dışı veya şehir içi seyahat ve konaklama masrafları karşılanmayacak. Bilgilendirme günü programı ve adres bilgileri kayıt yaptıran kişilerle e-posta üzerinden paylaşılacak. Toplantılar 50 katılımcı ile sınırlı olacak ve başvuru sırasına göre kayıt yapılacak. Toplantı için belirlenen mekanlarda salon kapasitesinin üzerine çıkılması halinde, gazetecilere, medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine ve medya kuruluşlarının katılımlarına öncelik verilecek.

BEDA Destek aracına başvuru alımı ise 3 Nisan saat 18:00’de sona erecek. Basın Evi Destek Aracı’nın ayrıntıları, başvuru rehberi ve formları için http://media4democracy.org/destekler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.En Çok Okunan Haberler