BASK'tan askeri ücrete tepki

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, açıklanan asgari ücrete tepki göstererek, "Hükümet sosyal krize davetiye çıkarıyor" dedi.

Yayınlanma: 25.12.2008 - 16:42
Abone Ol google-news

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin IMF kemendi ile dar ve sabit gelirliyi boğmaya "ant içmiş" gibi göründüğünü ifade ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümet üyelerinden bir defaya mahsus empati yapmalarını beklediklerini kaydetti.

Akay sözlerine şöyle devam etti: "Başbakan ve Hükümet şunu bilmelidir ki; altı yılın sonunda yeşil reçete muhteviyatı ilaçları hiç kimse içmeyecektir. Tavsiyemiz bu ilaçların dar ve sabit kesime dayatılmamasıdır. Aksi takdirde yaşanan ekonomik krizin daha da derinleşerek sosyal bir krize dönüşeceği unutulmamalıdır. Hükümet bu politikalarla sosyal krize davetiye çıkarmaktadır."

Hükümeti asgari ücreti bir kez daha gözden geçirmeye davet eden Akay, ekonomik krizden çıkış önlemleri çerçevesinde dar ve sabit gelirlinin satın alma gücünün yükseltilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


En Çok Okunan Haberler