Bayramda alternatif tatil mekanı: Uludağ

Türkiye'nin önemli kış ve kayak turizm merkezleri arasında yer alan Uludağ, sezon olmamasına rağmen misafirlerini Ramazan Bayramı'nda ağırlamaya hazırlanıyor.

05 Eylül 2010 Pazar, 09:59
Abone Ol google-news

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, Uludağ'ın genellikle kış aylarının alternatif bir tatil mekanı olarak bilindiğini söyledi. Uludağ'da sezonun genellikle aralık ayında açıldığını hatırlatan Beceren, Uludağ turizmini geliştirmek ve bu cennet bölgesinden yılın 4 mevsimi faydalanmak için girişimlerde bulunulduğunu ifade etti. Yaklaşan Ramazan Bayramı'nda da bu amaçla bölgede 3 otelin hizmet vereceğini belirten Beceren, açık olacak otel sayının artabileceğini de kaydetti.

Beceren, Türkiye'de kış turizmi denince ilk akla gelen merkezlerden biri olan Uludağ'ın yaz aylarında adeta unutulmaya yüz tuttuğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi: ''İşletmeciler olarak Uludağ'ın 4 mevsim aktif hale gelmesini istiyoruz. Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Uludağ ile ilgili gerekli planları hazırlayarak, spor tesisleri yapımına açmalarını bekliyoruz. Gerekli alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanması durumunda, Uludağ kış sezonu dışında da tüm spor aktiviteleri için kullanılabilir duruma gelecektir. Uludağ'ın 4 mevsim kullanımı için yeterli potansiyel mevcut. Bölgenin yaz aylarında da Türkiye ve dünya turizmine hizmet vermesinin sağlanması halinde hem ülke ekonomisi hem de turizmciler kazanç sağlayacaktır. Ramazan Bayramı vesilesiyle bu konuda adımın iyi sonuçlar getireceğine inanıyoruz.''

Uludağ'ın, bayram tatilinde tertemiz dağ havası ve yeşilin her tonunun yer aldığı zengin bitki örtüsüyle, şehrin gürültüsü ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir tercih olacağını dile getiren Beceren, birçok doğa sporu için de güzel bir merkez olduğunu söyledi. Beceren, bayram tatili için Uludağ'ı tercih edenlerin rehberler eşliğinde trekking ve doğa turları ile yılın büyük bir bölümü karlar altında kalan Uludağ'ın eşsiz güzelliklerini görebilme şansına sahip olacaklarını sözlerine ekledi.