Baytok'un eşi yargı yolunda

CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'un eşi Can Baytok, 20 yıldır sadece CHP'li değil, herhangi bir partiden herhangi bir belediye ile dahi hiçbir ticari ilişki kurmadığı belirterek, "hakkında sürdürülen gerçek dışı haberler ve karalama kampanyasına karşı" yargıya başvurduğunu söyledi.

17 Mayıs 2010 Pazartesi, 11:21
Abone Ol google-news

CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'un eşi Can Baytok, "Hukuki haklarımızı savunmak üzere, avukatımız aracılığı ile gerekli davalar açılmaya başlanmıştır. Şahsım hakkında yapılan yalan haber ve kampanyalara karşı hukuk mücadelesi başlattım. Gazetelerde şahsım ve şirketim hakkında 'Bazı CHP'li Belediyelerden' usulsüz yollarla işler aldığım, CHP'li Bakırköy, Kadıköy ve Mersin Belediyeleri ile İzmir Belediyesi'ne bağlı şirketlerin yazılım, güvenlik kamerası, fiber optik işlerini de yaptığım, Çankaya Belediyesi'nden siyasi nüfuz kullanarak, usulsüz yollarla işler aldığım ve bunlar hakkında da hakkımda savcılık soruşturmaları açıldığı' gibi asılsız ve yalan haberlere karşı yargıya başvurdum. Bu tip yalan ve asılsız haberlere karşı hukuk mücadelesine devam edeceğim" dedi.

20 yıldır, sadece haberde iddia edilen belediyelere ve tüm Türkiye'deki, sadece CHP'li değil, herhangi bir partiden herhangi bir belediye ile dahi hiçbir ticari ilişki kurulmadığını, dolaylı ya da dolaysız 1 kuruşluk dahi iş yapılmadığını ifade eden Baytok, "Sadece 6-7 yıl önce Şişli Belediyesinin açtığı bilgisayar ihalesi kazanılarak o belediyeye bilgisayar satılmış, o iş de, en ucuz fiyat ve en yüksek kalite ile tamamlamıştır. Bunun dışında herhangi bir belediyeye hiçbir iş yapılmamış, hiçbir şey satılmamıştır. Uzaktan yakından ilgimin dahi olmadığı, kim olduklarını dahi tanımadığım bir takım şirketlerin yaptıkları olumsuz işlerin de, sanki ben yapmışım gibi gösterilmesi ve bu konuda art niyetle yapılan yayınlar hakkında da yargıya başvurdum. Avukatlarımız, gereken mahkeme başvurularını yapmaya başlamışlardır" dedi.