Beckham'dan müthiş yatırım

Dünyaca ünlü eski İngiliz futbolcu David Beckham, ABD'de sahibi olduğu futbol takımına ev sahipliği yapacak yeni stad için arazi satın aldı.

26 Mart 2016 Cumartesi, 10:36
Abone Ol google-newsYapılan açıklamada, David Beckham'ın Miami kentinin Overtown bölgesinde yaklaşık 2 bin 630 dönümlük iki araziyi satın aldığı ifade edildi.
 
Arazinin satış bedeli hakkında bilgi verilmezken, konum olarak sahile, metro ve otobüs duraklarına yakın bir yerde olduğu, gereken izinlerin çıkmasının ardından stat inşasına hemen başlanacağı belirtildi.
 
Miami Beckham United'ın Paris Saint-Germain Başkanı Nasır El-Halifi'nin genel müdürlüğünü yaptığı Katar spor yatırımları ile ortaklık konusunda geçen ay görüşmeler yaptığı ve önemli aşamalar kaydettiği öne sürülmüştü.
 
Adı konusunda henüz nihai karar verilmeyen Beckham'ın takımının yeni kulüplerin katılmasının planlandığı Amerikan Futbol Ligi'nde 2018 yılında yer alması hedefleniyor.
 
40 yaşındaki İngiliz spor adamı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Yeni bir kulüp yaratarak onu başarılı ve tanınmış bir hale getirmek istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.