Behzat Ç.'den yardım eli

Televizyon dünyasında Behzat Ç. karakteriyle ikon haline gelen tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu şiddet gören kadınlara yardım etti.

13 Mart 2013 Çarşamba, 10:22
Abone Ol google-news

Tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu şiddet gören kadınlara yardım etti. Beşikçioğlu kendisinin zorla görüntüsünü çekerek haber yapan muhabirden kazandığı 5 bin TL’lik manevi tazminatı Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi’ne bağışladığını açıkladı.

Geçen hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Çankaya Belediyesi’nin Kadın Sığınma Evi’ni ziyaret eden Beşikçioğlu, aynı gün avukatından “Manevi tazminat kazandınız” haberini aldı. İstemediği halde fotoğrafı çekildiğini ve o dönem gazetelerde “Zorba Behzat” şeklinde başlıkların atıldığını hatırlatan Beşikçioğlu, “Tuhaf tabi ki, o gazeteci benim fotoğrafımı çekerken gösterdiğim tepki için ‘Zorba Behzat’ diye bir başlık atmıştı, şimdi o ‘Zorba Behzat’ kadın sığınma evine kazandığı bu tazminatı vermek ister” dedi.

Yerel Mahkemece onanan kararın ardından Erdal Beşikçioğlu avukatından gelen bu haberi Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile de paylaştı. Tanık, Beşikçioğlu’na kadın sığınma evine gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti.