Belçika saldırganların isimlerini açıkladı... Üçüncü zanlı gözaltında

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu. Bu arada, Belçika basını Brüksel saldırısının firari zanlısı Necim Laşravi'nin yakalandığını yazdı.

23 Mart 2016 Çarşamba, 09:35
Abone Ol google-news

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı'nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurdu. İngiliz Reuters haber ajansının aktardığı haberde, saldırganların poliste kaydı olduğu bilgisi de yer aldı.

Belçika devlet televizyonu RTBF'nin haberine göre, kardeşlerin adı Khalid ve Brahim... RTBF, Khalid'in geçen hafta polis tarafından bir saldırganın öldürüldüğü Brüksel'in Forest bölgesindeki bir evi sahte isimle kiraladığını duyurdu.

ABDESLAM'A AİT PARMAK İZLERİ BULUNDU

Müfettişler o operasyonun ardından bir IŞİD bayrağı, saldırı silahı ve üç gün sonra tutuklanan ve Paris saldırılarının başlıca şüphelisi Salah Abdeslam'a ait parmak izleri buldu. RTBF, her iki kardeşin de suç kayıtlarının bulunduğunu fakat polis tarafından şimdiye kadar terörizmle bağlantılarının kurulmadığını söyledi.

Belçika gazetesi DH ise kaçan diğer saldırganın adını Najim Laachraoui olarak açıkladı.

ELDİVEN DETAYI

Brüksel'deki saldırıları gerçekleştiren teröristlerin, ellerinde siyah eldiven olması dikkat çekti. Eldivenlerin içinde bombaları patlatmak için kullanılan tetikleyicilerin olduğu düşünülüyor.

FİRARİ SALDIRGAN YAKALANDI

Belçika basını, saldırıları gerçekleştiren teröristlerin kimliklerinin açıklanmasının ardından, saldırıların firari zanlısı Necim Laşravi'nin yakalandığını yazdı. Laşravi'nin Paris katliamlarıyla da ilgili olabileceği öne sürülüyor.