Berlusconi'nin "Ruby" davası

İtalya'da eski başbakan Silvio Berlusconi'nin, reşit olmayan bir genç kızla ilişkiye girmek ve aynı kızın tutuklu bulunduğu karakoldan salıverilmesini sağlamaktan yargılandığı "Ruby" davasında savcı Ilda Boccassini, Ruby takma isimli Faslı Kerime El-Mahrug'un Berlusconi'nin villasında fahişelik yaptığı yönünde mütalaasını verdi.

13 Mayıs 2013 Pazartesi, 13:48
Abone Ol google-news

İtalya'da şubat ayında yapılan seçimler dolayısıyla iki aylık ertelemenin ardından davanın bugün Milano Adliyesi'nde görülen duruşmasında, savcı Ilda Boccasini, "Hiçbir şüphe yoktur ki Ruby, Arcore'daki villada fahişelik yapıyordu. Villada, Berlusconi'nin hoşuna gidecek türden bir fahişelik organizasyonu vardı" suçlamasında bulundu. Boccassini, İtalyan yasalarında 17 yaşın altındakilere para ödenerek cinsel ilişkiye girilmesinin suç olduğunu ancak o dönem Berlusconi hükümetinin bu yaş sınırını 18'e çıkardığını hatırlattı.

Berlusconi ve El-Mahrug cinsel ilişkiye girdikleri iddialarını reddediyor. Sona yaklaşılan davada eski başbakan Berlusconi için, "Ruby" takma isimli Faslı eskort kız Kerime El-Mahrug ile 18 yaşından küçük olduğu dönemde (2010) para karşılığı cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla 3 yıl ve hırsızlık suçlamasıyla tutulduğu emniyet müdürlüğünden kurtarmak için yetkilerini kötüye kullanmaktan da 12 yıl olmak üzere 15 yıl hapis cezası isteniyor.

Eski başbakan, sahibi olduğu Mediaset'te bazı filmlerin yayın hakları konusunda vergi kaçırmaktan suçlu bulunarak 4 yıl hapse mahkum edildiği davayı Temyiz Mahkemesi'ne götürmüş ancak geçen hafta sonuçlanan temyiz davasında da 4 yıllık mahkumiyeti onanmıştı.