Beşiktaş'a haciz baskını! Kartal karşı dava açtı

8 milyon dolarlık alacak için haciz memurları, Akaretler'deki kulüp binasına geldiler.

15 Nisan 2015 Çarşamba, 11:50
Abone Ol google-news

Son dönemde yaptığı özellikle futbolculara yaptığı ödemelerle rahat bir nefes alan Beşiktaş Yönetimi güne büyük bir şokla başladı.

Haciz memurları, 8 milyon dolarlık alacak için siyah-beyazlı kulübün Akaretler'deki kulüp binasına gitti. Haciz memurlarının kulüp binasına gelmesinin ardından siyah-beyazlı kulübün avukatları rotasını Akaretler'e çevirdi.


YILDIRIM DEMİRÖREN DÖNEMİNDEN KALAN BORÇ

Akaretler'de haciz işlemlerinin yapıldığını dile getiren Mehmet Dedeoğlu; "Şu anda büromuzun avukatları Akaretler'de haciz işlemleri yapıyorlar. Son derece üzgünüz. Çünkü 2006 yılından bu yana devam eden bir alacak. Geçmiş dönem yönetimlerinden bugüne kadar ötelenmişti. En son sayın Fikret Orman tarafından protokole bağlamıştık. Vadeler çerçevesinde ödemeler yapılacaktı. Maalesef bunlara uyulmadı. Aşağı yukarı 1 yıldır tüm kanalları zorluyoruz. Artık ümidimiz kalmadığı için son çare olarak haciz işlemlerine başladık" dedi.

Beşiktaş'a haciz baskını - VİDEO

MAL VARLIKLARINI KAÇIRIYORLAR

Beşiktaş Kulübü'nün mal varlıklarını kaçırma yöntemi izlediğini belirten Dedeoğlu; "Bunu Beşiktaş Kulübü değerlendirecek. Biz bankalar dahil tüm mal varlıklarına haciz işlemlerini uyguladık. Onlar bir takım iktisadi teşekküller kurarak mal varlıklarını kaçırma yöntemini izliyorlar. Ödemelerini bu iktisadi teşekküller üzerinden yaparak hacizden kurtulmaya çalışıyorlar. Ancak kanun bu tür davranışları korumaz. Hukukun üzerinde hiçbir şey yok. Şu anda SPK'ya bile bildirsek çok büyük ceza alırlar. Çünkü Beşiktaş borsaya bağlı bir şirket. Ödemelerini başka bir şirkete kaçırarak yapamaz. Aslında yatırımcıdan dahi bazı şeyleri gizliyorlar. Dolayısıyla bunlar SPK tarafından incelenip görülmesi gereken şeyler. Çok fazla bu konulara girmek istemiyorum" dedi.

TELEFONLARIMIZI AÇMIYORLAR

Beşiktaş Kulübü'nün telefonlara cevap vermediğini vurgulayan Dedeoğlu; "Son 6 aydır tüm kanalları zorladık. Hiç kimse telefonlarımıza çıkmadı ve bize yanıt vermedi" diyerek sözlerini tamamladı.

Söz konusu haciz işlemi ile ilgili, Dedeoğlu Hukuk Bürosu'ndan basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ’NDEN AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü, yaşanan haciz olayı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

“28.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere, Şirketimiz ile Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti. arasında sulh protokolü imzalanmış olup, Şirketimiz protokol gereği tüm yükümlülüklerini/ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ancak Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti., protokolün ihlal edilmiş olduğunu öne sürerek alacakları ile ilgili olarak Şirketimiz aleyhine icra takibi başlatmıştır. Bunun üzerine Şirketimiz tarafından borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır. Hukuki süreç devam etmekte olup, yargı kararının beklenmesinin gerektiği açıktır. Konu ile ilgili gelişmeler konusunda Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edecektir. “

KULÜP BİNASINDAN MALLAR ÇIKARTILMADI

Beşiktaş’ta bu sabah başlayan haciz şoku 12 saatlik bekleyiş ve işlemlerin ardından sona erdi.

Kulüp binasından mutlaka malları çıkarmak isteyen avukatlara haciz memuru, toplumsal infial yaratır gerekçesiyle izin vermedi. Ancak, Spor A.Ş. katında bulunan bütün mal varlıklarının tek tek tutanak altına alınması ve kulüp avukatlarından birinin üzerine zimmetlenmesi vasıtasıyla haciz işlemleri gerçekleştirilmiş oldu. Böylelikle bu işlemden sonra kulüp önünde bekleyen kamyonlar Akaretler’i terketti.

Beşiktaş Kulübü’nden fiili olarak mal çıkışı olmadan, zimmetleme vasıtasıyla haciz işlemleri tamamlanmış oldu.

TARAFTAR, YÖNETİMİ PROTESTO ETTİ

Bu arada kulüp önüne gelen taraftarlar, Başkan Fikret Orman ve yönetimi protesto ederek istifaya davet etti.