Beşiktaşlı yöneticiden skandal 'Gezi Parkı' açıklaması

Beşiktaş'ın bugün gerçekleşen Divan Kurulu Toplantısı'nda Beşiktaş Kulübü eski genel sekteri ve basın sözcüsü Metin Albayrak, Kongre üyesi Kadir Kılıç'ın sorusunu yanıtladı.

15 Kasım 2014 Cumartesi, 15:08
Abone Ol google-news

Bugün gerçekleştirilen Beşiktaş Divan Kurulu Toplantısı'nda üye Kadir Kılıç, yönetime 2000 kişinin üyelik başvurularının 8 aydır neden bekletildiğini sordu.

Albayrak, kongre üyelik başvurularının neden bekletildiğiyle ilgili soruya şu cevabı verdi:

"Seçme Sicil Kurulu'ndan Genel Sekreterliğe gelen dosyalar inceleniyor. Üyeliklerinde sıkıntı yoksa onaylanıyor. Bir sıkıntı varsa da onaylanmıyor ve tekrar seçme sicil kuruluna yollanıyor. Benim genel sekreterliğim döneminde üyelik başvurusu yapanların Gezi Parkı olayları ve Galatasaray maçında olaylara karıştıklarını tespit ettik. O yüzden çok detaylı bir çalışma yaptık. Geçtiğimiz aylarda da Yönetim Kurulu içerisinde bir görev değişimi yaptık ve ben Genel Sekterliği Ahmet Ürkmezgil'e devrettim."

Bu cevaptan sonra bir diğer üye Ali Rıza Dizdar ayağa fırlayarak "Gezi'ye katılmak suç mu? Gezi'ye ben de katıldım, Çarşı Gezi'nin şerefidir.... Peki bizi de üyelikten atacak mısınız?" diye sordu.