Bilal Kısa'nın Lazio iddiası

Galatasaray'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Bilal Kısa, Galatasaray kariyeri ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

12 Ocak 2016 Salı, 17:34
Abone Ol google-news

Galatasaray'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Bilal Kısa, Galatasaray kariyeri ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kulüp televizyonuna konuşan Bilal, sezon başında yaşı ile ilgili yapılan eleştirilere sahada yanıt verdiğini belirterek, "Sezon başı imza attığım zaman, yaşımdan dolayı biraz tepki oldu. Ama ben sahadaki oyunumla ve mücadelemle cevap vereceğimi söylemiştim. Çok şükür ki, ilk yarıya baktığım zaman kendi açımdan güzel geçti. Takım olarak biraz sıkıntılı dönemler yaşasak da, bireysel baktığım zaman benim için güzel geçti. Ama tabii ki daha da üzerine koymam gerekiyor. Takımıma daha faydalı olmam gerekiyor. İnşallah ikinci yarı hep beraber, bireysel olarak ta üzerine koyduğumuz zaman daha güzel günler göreceğiz." dedi.

Galatasaray'da Avrupa kupası kazanmak istediğini söyleyen tecrübeli oyuncu, "Türkiye’nin en büyük camiasında futbol oynuyorum. Benim için son nokta diyebilirim. Kariyerimde inişli çıkışlı dönemler oldu ama sonunda çok şükür hedefime ulaştım. İnşallah ben de Galatasaray’da Türkiye Ligi şampiyonluğuna, Avrupa Kupası kazanma şerefine ulaşırım." şeklinde konuştu.

Şut özelliği olduğunu ve bunu sahada kullanmaya çalıştığını belirten 32 yaşındaki oyuncu, "Orta sahada oynadığımız için biraz daha ara pası ya da asist özelliği taşıyoruz. Benim de şut özelliğim olduğu için genelde uzaktan denemeye çalışıyorum. Çok şükür ki Galatasaray’da da böyle güzel goller attım. Karşıyaka maçında da çok güzel bir gol attım. İnşallah ikinci yarı daha fazla goller atıp daha fazla katkı sağlarım takımıma." ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Selçuk İnan'ın çok özel bir oyuncu olduğunu söyleyen Bilal, "Selçuk İnan çok özel bir oyuncu. Galatasaray’da uzun yıllardır oynuyor ve şampiyonluk yaşadı. Eleştiriler bazen oluyor ama buradaki oyuncular gerçekten büyük başarılara imza attılar. Son dört senede şampiyonluk yaşadılar, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadılar. Dört senede bu kadar başarı, şampiyonluk her futbolcuya nasip olmaz. Bunun için onlara teşekkür ederim. Gerçekten çok özel işlere imza attılar. Selçuk ile birlikte oynamak benim için gurur verici. Milli takımda da zaman zaman beraber oynadık." şeklinde konuştu.

Lazio eşleşmesini değerlendiren tecrübeli orta saha oyuncusu, "Lazio maçları tabii ki zor olacak, kolay bir maç yok. Lazio köklü bir kulüp. İlk maça kadar daha zamanımız var. Lige iyi bir başlangıç yapıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Çünkü ikinci yarıda çok şeylerin değişeceğinin farkındayız. İki tane zor maç oynayacağız. Evimizdeki ilk maçı kazandığımızda turu geçeceğimizi düşünüyoruz. İlk yarıda sıkıntılar yaşadık ama toparlanıp UEFA’da da yolumuza devam etmek istiyoruz. Taraftarımızla bütünleşip zaferlere ulaşmayı hedefliyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.