Bilal'in arkadaşı yazı yazamadı

Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin dergisi Skylife, yeni atanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı olduğu belirtilen Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yazı yazmak istememesi ve yazının teslim edilmemesi nedeniyle basılamadı.

02 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:13
Abone Ol google-news

THY'de dergi krizi yaşanıyor. Normalde ay sonunda basılan ve sonraki ayın ilk günü uçaklarda yerini alan dergi gecikti. Skylife’ın en erken 3 Mayıs Pazartesi günü uçaklara yükleneceği tahmin ediliyor. 6 Nisan’daki THY Genel Kurulu’na iki saat kala Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu istifa etmişti.

Yerine aynı zamanda bir yıldır yönetim kurulu üyeliği görevindeki İlker Aycı atanmıştı. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı olan Aycı, iki görevi birlikte yürütüyor.

Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı olduğu belirtilen Aycı'nın yazı yazmak istememesi ve yazının teslim edilmemesi nedeniyle derginin basılamadığı öğrenildi.

Türkiye’nin en yüksek tirajına ve reklam gelirine sahip dergisi olan Skylife’taki gecikme, dergiye reklam verenlerin tepkisine neden oldu.