Bilgisayar korsanlarına yönelik operasyon

Fatura ödemesi yapmak için düzenlenen internet sitelerine giren 147 kişinin kredi kartı bilgilerini kullanarak harcama yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 17 kişiden 7'si tutuklandı.

17 Eylül 2011 Cumartesi, 12:14
Abone Ol google-news

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda bilişim suçları işledikleri belirlenen kişilere yönelik Kayseri, İstanbul, Mersin, Sakarya ve Kars'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 17 kişi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye gönderildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan M.B, D.Y, L.A, A.E, M.E, M.C. ve T.B. tutuklandı, diğer 10 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Fatura ödemesi yapılan sitelere giren 147 kişinin bilgilerini kullanarak harcama yaptıkları tespit edilen zanlıların ikametlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda sahte nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, sarı basın kartı, kimlik kaplamada kullanılan PVC makinesi, başkalarına ait 33 adet kredi kartı ve kredi kartı bilgileri, 13 adet bilgisayar, 20 adet cep telefonu, 28 adet sim kart ve dijital materyaller ele geçirilmişti.