Bilic Beşiktaş'a oyuncu önerdi

Beşiktaş, Dnipro’nun Dennys Boyko için bir türlü ikna edilememesi nedeniyle Hajduk Split’ten Lovre Kalinic’i de gündemine aldı.

30 Aralık 2015 Çarşamba, 10:32
Abone Ol google-news

Beşiktaş, kaleci transferi için gaza basarken, Ukrayna ekibi Dnipro’da oynayan Denys Boyko’da sorun çıkma ihtimaline karşılık alternatif adayını da belirledi. Beşiktaş yönetimi, stoper Douglas ile birlikte transfer etmek istediği Boyko’nun transferinde uzun uğraşlara rağmen somut bir adım atamadı.

Bu nedenle B planını hazırlayan yönetim, adaylar arasındaki Hırvat ekibi Hajduk Split’te forma giyen 25 yaşındaki eldiven Kalinic için nabız yoklamaya başladı. Başkan Fikret Orman’ın talimatıyla Denys Boyko’yla her konuda anlaşan Siyah-Beyazlılar, Ukraynalılar’ı bir türlü ikna edemiyor. Bonservis için 4 milyon Euro’da direten Dnipro’nun fiyatı düşürmesi bekleniyor.

SLAVEN BİLİC ÖNERDİ

Kaleci transferinde kriz yaşamak istemeyen Beşiktaş, Ukrayna Milli Takımı’nda da görev yapan Boyko’ya imza attıramama ihtimaline karşılık en güçlü alternatif olarak Hajduk Split’in kalecisi Lovre Kalinic’i elde tututuyor.

2.01’lik dev kalecinin menajeriyle temasa geçen yönetim, Boyko’da yaşanacak gelişmelere göre Hajduk Split’le de masaya oturacak.

2017’ye kadar sözleşmesi bulunan Kalinic’in maliyetinin Boyko’dan çok daha uygun olduğu, Beşiktaş’ın eski hocası Slaven Bilic’in de Hırvatistan Milli Takımı’nda 2 kez görev yapan bu isim için olumlu görüş bildirdiği ve “İyi kaleci, alırsanız yararlı olur” dediği öğrenildi.

BİTMEYEN AŞK: MANDANDA

Boyko’nun ilk alternatifi olarak Kalinic’i belirleyen Beşiktaş, diğer taraftan da geçen sezondan bu yana peşinde olduğu Marsilya’nın Fransız kalecisi Steve Mandanda için nabız yokluyor. 30 yaşındaki Zaire asıllı Fransız kalecinin sözleşmesi sezon sonunda bitecek.

Kaleciyle uzun süredir temasta olan Beşiktaş yönetimi, Marsilya’nın uygun bir rakama Mandanda’yı bırakabileceği umudunu taşıyor. Ancak Fransızlar’ın as kalecileriyle devam etmeyi düşündüğü biliniyor.