Bilic: 'F..k off' ya da f..k you' küfür değil

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Partizan maçı ile ilgili düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

05 Kasım 2014 Çarşamba, 16:08
Abone Ol google-news

eşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic ile Arjantinli oyuncu Jose Sosa, Partizan maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İlk olarak söz alan Jose Sosa sakatlıktan çıktığını söylerken, "Derbide 45 dakika oynamış olmak maç ritmini yakalamak açısından iyi oldu. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Partizan maçı çok önemli. Şimdiye kadar çok iyi bir iş çıkardık. Doğru yolda devam etmek için bu maç bizim için çok önemli" dedi.

Partizan ile oynayacakları maçı değerlendirerek sözlerine başlayan Slaven Bilic, "Çok önemli bir maç. Grupta kalan üç maç var. Çok iyi bir pozisyondayız. Diğer taraftan da tehlikeli  bir pozisyondayız. Partizan'ı deplasmanda 4-0 yendik. Burada da yeneceğiz diye düşünürsek bu tehlikeli. Belgrad'daki maçın daha iyisini burada oynayarak kazanacağız ve hedeflediğimiz noktaya daha da yakınlaşacağız" ifadelerini kullandı.

Sezona erken başlamalarının form düşüklüğünde etkisi olup olmayacağı sorusuna ise Slaven Bilic, "Bunun üstesinden oyuncular gelebilirler. Daha önce de dile getirmiştim. Futbol dünyasındaki her takım gibi bizim de iniş çıkışlarımız olacaktır. Son iki maçımızı kaybettik ve bundan da mutlu değiliz. Yarın önümüzde bir fırsat var. Yeni bir galibiyet serisi başlatma şansımız var. Türkiye Ligi'ndeki diğer takımlardan daha önce sezonu açtık. Sakat oyuncularımız vardı. Onlar da yavaş yavaş takıma tamamen katıldığı zaman daha iyi bir takım olacağız" yanıtını verdi. 

Stat konusunda fikrinin sorulması üzerine Hırvat teknik adam, "Stat meselesinin üzerinden gelmemiz gerekiyor. Feyenoord maçından bu yana uzun bir zaman geçti. Necip'i olan bitenler etkilyior. Her oyuncunun kariyerinde böyle dönemler olabilmiyor. Bir hücum oyuncusu iyi bir hareket yaptığı zaman takdir alır. Bir savunmacı hata yaptığı zaman eleştirilir, günah keçisi ilan edilir. Necip çok iyi bir oyuncuve duygusal. Bizim de yardımlarımızla hepsinin üstesinden gelecek" diye konuştu.

Hakemlerin performanslarıyla ilgili ise, "Herhangi bir şey söylemek istemiyorum" diyen Bilic, "Yapmamız gereken tamamen sahaya odaklanmamız. Süper Lig maçlarında idare edebiliyoruz. Son lig maçında son şampiyona karşı 10 kişi kalmamıza rağmen oyunu gayet iyi götürdük. Hakemlerle veya başka şeylerle kaybedecek zamanımız yok" dedi.

Süper Lig'in öncelikleri olduğunu vurgulayan Beşiktaş teknik patronu şöyle devam etti, "Geçen yıl Süper Lig'de oynarken; tüm mücadelemiz Avrupa'da oynayabilmek içindi. Süper Lig öncelikli. Türkiye Kupası başlamadı. Onu da kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi değil; ama katılan her takım için çekici bir lig. Biz de burada olabildiğince ilerlemeye çalışacağız"

"GÖKHAN TÖRE CEZA ALACAK"

Fenerbahçe maçında cezası nedeniyle oynamayan Gökhan Töre'yle sakatlıktan kurtulan isimlerle ilgili açıklamalar da yapan Hırvat teknik adam, "Partizan maçında ilk 11'le ilgili tercihlere bakacağız. Serdar dışında tüm oyuncular antrenman yapabilecek duruma geldiler. Kadroyla ilgili kararı vereceğiz. Gökhan Töre, çok iyi bir oyuncu. Genç bir oyuncu ve fark yaratabilen bir oyuncu. Her kulüp böyle oyunculara sahip olmak ister. Her zaman bizim için önemli bir oyuncu. Dortmund 1-0 öndeyken, Ribery oyuna girdi ve katkı yaparak maçı 2-1 kazanmalarını sağladı. Bu takım Bayern Münih. Dünya çapında oyuncuları olmasına rağmen klas bir oyuncu oyunun akışını değiştirebiliyor. Görkhan'ın oynamaması Pazar günü derbide bizim için büyük eksiklikti. Gökhan Töre'yle konuştuk. Kendisi ceza alacak. Bazı oyuncluar yüzde yüz oynayamazken, Gökhan'ın yokluğu da darbe oluyor. Onun varlığının bu takım için bir değer olduğu Partizan maçında gördük" yorumlarını yaptı. 

Partizan deplasmanının zor bir deplasman olduğunu dile getiren Bilic, "Maç öncesi öngördüklerimiz maçla karşılaştırıldığında kolay bir galibiyet oldu. Maç 4-0 bitti. Ancak 1-0 öndeyken yakaladıkları bir pozisyonu değerlendirebilseydiler çok daha farklı olabilirdi. Orada galibiyetin kolay olduğu algısını ortaya koyan çok iyi oynamamızdı. Şimdi yeni bir maç var ve 0-0 başlayacak. Amacımız bu maçı da kazanmak" diyerek sözlerini bitirdi.

"EMRE GÖZÜMÜN İÇİNE BAKA BAKA KÜFRETMEDİ"

Beşiktaş teknik direktörü Slaven Biliç Fenerbahçe maçında Emre ile yaşadığı olaylara açıklık getirdi. Kendi isyanın esasta hakem ve federasyona olduğunu söyleyen Biliç, Emre'nin kendi gözünün içine baka baka küfretmediğini açıkladı.

Biliç "Türkiye'ye gelmeden önce de Türkiye'ye geldikten sonra da yüzlerce kez hep aynı şeyi söyledim; saha içinde herkesin özel bir ruh durumu özel bir ruh hali vardır. Saha içinde ne oluyorsa onlar saha içinde kalır. Maçtan sonraki basın toplantısında da söyledim: bu bir erkek oyunu. Küfür olabilir küfrün belli bir ölçüsü vardır. Benim orada zaten dert ettiğim nokta küfür değil. Bir insanın gözünün içine soka soka küfür ederseniz o başka bir şeydir ki o böyle bir şey yapmadı. Benim üzerinde durduğum nokta küfür değil, belli bir çerçeve içinde kaldığı müddetçe; ki öyleydi.Benim orada verdiğim mesaj hakemlere ve federasyonaydı. Ben dedimki 'Bizim oyuncularımız neden farklı muamaleye maruz kalıyorlar' ben bunun üzerinde durdum. 'F..k off' ya da f..k you'yu dert etmem yoksa; ben küfür olarak da kabul etmem. Hiç dert etmem. Maçtan sonraki yaklaşımım da buydu, şimdiki yaklaşımım da bu." şeklinde açıkladı