Bir ısırık hayatını mahvetti! 66 ameliyat geçirmek zorunda kaldı

'Shan' Visser, 17 Ocak 2017'de firavun faresi tarafından ısırıldı. Bu olaydan sonra 66 ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Hayatta kalma savaşını ise sosyal medyadan paylaştı.

22 Şubat 2020 Cumartesi, 15:20
Abone Ol google-news

KÜÇÜK BİR ISIRIK HAYATINI KABUSA ÇEVİRDİ 

Shaninlea ‘Shan’ Visser, Ocak 2017'de bir firavun faresi tarafından ısırıldı. Önemsemediği bu ısırık hayatını kabusa çevirdi. Isırıldıktan iki gün sonra yere yığıldı. Kaldırıldığı hastanede hayati organlarının iflas etmeye başladığı tespit edildi. 11 gün komada kaldı. 36 yaşındaki kadın yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ellerim alev almış gibi hissediyordum ve dayanılmaz bir acı içerisindeydim Eski patronum beni hastaneye yetiştirdi.”

HAYATTA KALABİLMESİ İÇİN AMPUTE EDİLDİ 

Kadının ailesine ve kızına Shan'ın hayatta kalma şansının çok zayıf olduğu söylendi ve Shan'ın hayatını kurtarmak için elinden geleni yapan doktorlar kadını suni komaya soktu. 

KAN ZEHİRLENMESİ YAŞADIĞI TESPİT EDİLDİ 

Sepsis de denilen kan zehirlenmesi, vücudun bir enfeksiyonla savaşmaya çalıştığında, aşırı tepki vermesi ve vücudun organlarına saldırmasıyla ortaya çıkan hayatı tehdit eden bir durumdur. Doktorlar Shan'ın burnunu, dudaklarını, diz altından iki bacağını ve her iki kolunu da dirseğin altından kesmek zorunda kaldı.

66 AMELİYAT GEÇİRDİ 

Shan daha sonra çenesini ve dudaklarını yeniden inşa etmek için operasyonlar geçirdi. Shan, “Dudaklarım uyluğumdan derinin altına bir doku geliştirici yerleştirilerek yeniden inşa edildi" açıklamasında bulundu. Bugüne kadar 66 ameliyat geçirdim" diyen genç kadın, hayatta kalma mücadelesini sosyal medya hesaplarından paylaşarak benzer tecrübeler yaşayanlara yardımcı olmaya çalışıyor.