Bir millet uyanıyor

‘Milletin a...a koyacağız’ diyen işadamı açılan davada mahkûm oldu.

03 Mart 2015 Salı, 23:06
Abone Ol google-news

Eski AKP milletvekili ve avukat Süleyman Sarıbaş, millete küfür ettiği gerekçesi ile işadamı Mehmet Cengiz’e açtığı 8 bin liralık manevi tazminat davasını kazandı. Sarıbaş, kazandığı para ile Malatya’daki köyüne tuvalet yaptıracak.

Sarıbaş, sosyal medyada yer alan ses kayıtlarında millete küfür ettiği gerekçesi ile işadamı Mehmet Cengiz’e 10 bin TL manevi tazminat davası açtı. İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi davanın ilk duruşmasında ses kayıtlarının bilirkişiye gönderilmesine karar verdi. Davanın ikinci duruşmasında bilirkişi raporunu taraflara tebliğ eden mahkeme davanın kısmen reddi ve kısmen kabulüne karar vererek işadamı Mehmet Cengiz’in 8 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Davayı kazanan eski Milletvekili Süleyman Sarıbaş, kazandığı parayı nereye harcayacağı sorulunca masasındaki projeye bakıp kararını vermiş. Sarıbaş “Proje masada duruyordu, dün geldi. Basın da gelip ne yapacaksın diye sorunca proje de önümde ‘harcayacak yer mi yok, işte buraya harcayacağım’ dedim. Küfrettiği milletti, millet kullansın dedim. Aynı Kemal Sunal filmindeki gibi oldu ama milletin anasına küfreden bir kişinin parasını buraya harcamak gerekir. Millet, o tür yerlerde bu paranın içine etsinler diye o tür yerlere harcamak lazım. Ben de oraya harcayacağım” dedi. Sarıbaş’ın Malatya Hekimhan Kocaözü köyüne yaptıracağı tuvaletin inşaatı mart sonunda başlayacak. Tazminat parası ile 24 metrekarelik alana 2 lavabo, 3 abdest alma yeri, 3 pisuvar ve 3 klozetten oluşan “mütevazi” bir tuvalet yaptırılacak.