Bodrum Belediyesi'nden cemevi kararı

Bodrum Belediye Meclisi Ocak ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Bitez Mahallesi’nde cemevi için ‘olur’ kararı verildi.

06 Ocak 2020 Pazartesi, 12:28
Bodrum Belediyesi'nden cemevi kararı
Abone Ol google-news

Aralık 2019 olağan meclis toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen, mülkiyeti Belediyeye ait Bitez Mahallesi’nde kayıtlı ve imar planında “İbadet Yeri” olarak ayrılan taşınmazın Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği’ne tahsis edilmesi teklifine ilişkin komisyon raporu da Bodrum Belediyesi’nin ocak ayı meclis toplantısında görüşüldü. Komisyon raporunda herhangi olumsuz bir durumun olmadığını ifade eden Başkan Aras, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nda ibadethane yapımı, bakımı ve dernek-vakıflarla ortak projeler geliştirebileceğine ilişkin maddeleri hatırlatarak şunları söyledi:

“Ortak Hizmet Projesi yoluyla cemevi yaptırılması, sosyal, kültürel ve eğitim maksatlı projeler geliştirilmesi amacıyla Bodrum Belediyesi ve Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği arasında 25 yıl süreli ortak hizmet protokolü yapılması için yetki verilmesini Meclisimizden istiyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde bu şekilde yapılan emsal projeler olduğunu biliyoruz. Bu projenin ortak yürütülmesi demek iki tarafından konuya katkı koyması demektir.”

Konuşmaların ardından maddenin oy çokluğu ile kabul edilmesi salonda bulunan vatandaşlarında alkışları ile karşılandı.