Bodrum yanıyor

Bodrum'un Mumcular Beldesi Pınarlıbelen mevkisindeki gençlik sahasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgede söndürme çalışmaları sürerken, engebeli arazi yapısı müdahaleyi güçleştiriyor.

Yayınlanma: 03.09.2011 - 12:31
Abone Ol google-news

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Bodrum'un Mumcular Beldesi Pınarlıbelen mevkisinde çıkan orman yangınına, 3 uçak ve 5 helikopterle havadan, arazözler ve orman yangını söndürme işçileri ile karadan yoğun bir şekilde müdahale edildiğini söyledi.

Ekiplerin yangın alanının çevresini sardığını dile getiren Yıldırım, ''Bu aşamadan sonra sırada yangının kontrol altına alınma süreci var. Yangını kısa süre içinde kontrol altına almayı amaçlıyoruz. Yoğun ve başarılı bir müdahale sayesinde hava kararmadan yangını kontrol altına alacağımıza inanıyorum'' dedi.

Bu arada, yangının çıktığı bölgenin engebeli arazi yapısının müdahaleyi güçleştirdiği gözlendi. Yangına ilk müdahaleyi yapan orman işçileri, arazözlerden indikten sonra yaklaşık 300 metre, ellerindeki hortum ve yangına müdahale ekipmanlarıyla yürümek zorunda kaldı.

Yangına müdahale çalışmalarına bölgede yaşayan yurttaşların yanı sıra AKUT Bodrum ekibi üyelerinin de katıldığı görüldü.

 

Milas'ta orman yangını

Narhisar köyünün Dağlık mevkisinde çıkan yangına, bir uçak, bir helikopter, 3 arazöz ve orman yangını söndürme işçileri ile müdahale ediliyor.

Şiddetli rüzgar nedeniyle etkili olan yangın kontrol altına alınırken, arazinin sarp ve kayalık olması nedeniyle soğutma çalışmaları havadan yapılıyor.

Bölgeye gelen jandarma ekipleri yangının kasıtlı çıkarılmış olma ihtimaline karşı çalışma başlattı.
 


En Çok Okunan Haberler