Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere yönelik operasyonlar sürüyor

Seçimlerde AKP'den aday olan Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını protesto eden öğrenciler ev baskınlarıyla gözaltına alınmaya devam ediyor. Operasyonda 14 kişi daha gözaltına alınırken, gözaltına alınanların sayısı 36'ya yükseldi.

06 Ocak 2021 Çarşamba, 07:32
Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere yönelik operasyonlar sürüyor
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne AKP’li Melih Bulu'nun atanmasını protesto eden kişiler bu sabaha karşı ev baskınlarıyla gözaltına alındı.

Dün 22 kişi gözaltına alınmıştı, bugün 14 kişi daha gözaltına alınırken, gözaltına alınanların sayısı 36'ya yükseldi.

DHA’da yer alan habere göre; Protestolar sırasında "2911 sayılı Kanun'a muhalefet" ve "görevli memura mukavemet" suçlarını işledikleri tespit edilen kişilere yönelik operasyon yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince Özel Harekat polislerinin desteğiyle sabah erken saatlerde önceden belirlenen 6 adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

AA'da yer alan habere göre ise: Söz konusu soruşturma kapsamında, kent genelinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis ekipleri, haklarında gözaltı kararı bulunan 14 kişiyi yakaladı.