Brüksel'de alarm durumu... Nükleer santral boşaltıldı

Brüksel'deki terör saldırılarının ardından Tihange Nükleer Santrali boşaltıldı.

22 Mart 2016 Salı, 15:54
Abone Ol google-news

Brüksel’de yaşanan terör saldırısından sonra Avrupa genelinde üst düzey güvenlik önlemleri alındı.

Almanya - Fransa arasındaki sınır kapıları, havaalanları, tren istasyonları polis ve asker ablukasına alındı. Hollanda'nın Schipol Havalimanı'na bağlanan istasyonu Hoofddorp tren garı, saldırı şüphesi nedeniyle boşaltıldı.

NÜKLEER SANTRAL BOŞALTILDI

Bütün bölgelerde denetimler arttırıldı. Belçika kamu yayın kuruluşu VTM'in haberine göre, Thiange nükleer santrali çalışanları güvenlik önlemi için boşaltıldı. İki nükleere santralde ise güvenlik alarmı verildi. Belçika medyasına göre nükleer santralde radikal dinci bir çalışandan şüphe edildiği ve bu yüzden güvenlik önlemlerinin arttırıldığı iddia edildi.

Avrupa’da önümüzdeki Cuma günü başlayacak olan Paskalya tatili öncesi yeniden yaşanan terör olayları seyahat edenleri de korkuttu. Strasbourg ve Brüksel’de Avrupa Kuruluşları AK, AP, AİHM ve dış temsilciliklerin bulunduğu caddeler polis ve askerler tarafından 24 saat denetleniyor.

28 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek olan paskalya bayramında çoğu eğlence yerleri, kiliseler, meydanlarda asayişin sağlanması için şimdiden önlemler alınıyor. Avrupa ülkeleri teröre karşı teyakkuza geçti. Fransa ve Almanya’da yeniden terör eylemi yaşanmasından endişe ediliyor.