BTK Başkanlığına Sayan vekalet edecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer'in görev süresinin sona ermesi nedeniyle BTK Başkanlığına, Kurul 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan vekalet edecek.

01 Haziran 2015 Pazartesi, 13:02
Abone Ol google-news

BTK'nın internet sitesinde duyuruya göre, görev süresi dolan Tayfun Acarer için kurumda veda töreni düzenlendi. Acarer, törende yaptığı konuşmada, 10 yıldır BTK'da başkanlık yaptığını belirterek, BTK'nın bürokrasi içinde kurumsal kimliğini tamamlayan ve kurumsal yapısını oturtan ilk üç kurum arasında sayılabileceğini ifade etti.

BTK Başkanlığı döneminde çok önemli icraatlar yaptıklarını anlatan Acarer, "3G ihalesini yaparak Türkiye'yi 3G teknolojisi ile tanıştırdık. Cep telefonu kayıt sistemini getirerek özellikle kayıt dışı cep telefonlarını engelledik, cep telefonu gasp ve hırsızlığını azalttık. Numara taşıma sistemini getirerek abonelerin numaralarını değiştirmeden operatör değiştirmelerine imkan sağladık. Güvenli internet uygulamasını başlatarak özellikle çocuklarımızın internetin zararlı ortamlarından korunmasını sağladık" diye konuştu.

En büyük teşekkürü eşi Ülker Acarer'e yapmak istediğini dile getiren Acarer, bu süreçte ondan gördüğü desteği ifade etti. BTK 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan da yaptığı hizmetlerden dolayı Acarer'e teşekkür ederek, plaket verdi. Kurul Üyesi İhsan Kulalı da Acarer'e günün anısına çiçek takdim etti. Acarer, kurum personeliyle tek tek tokalaşarak vedalaştı.

 

BTK Başkanlığına Sayan vekalet edecek

BTK Başkanı Tayfun Acarer'in görev süresinin sona ermesi nedeniyle BTK Başkanlığına Kurul 2. Başkanı Sayan vekalet edecek.

Geçen hafta yapılan seçimde Sayan, oy birliğiyle Kurul 2. Başkanlığı görevine seçilmişti.

2005'te Telekomünikasyon Kurulu Başkanlığı görevine atanan Acarer, adı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu olarak değiştirilen kurulun başkanlığına 2010'da yeniden atandı.