Bucaspor'da Tomas'ın sözleşmesi fesh edildi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bucaspor'da kadro dışı bırakılan Hırvat oyuncu Stjepan Tomas'ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği bildirildi.

25 Kasım 2010 Perşembe, 20:01

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi teknik heyetin izni olmadan İstanbul'a gitmesi nedeniyle 28 Ekim tarihinde kadro dışı bırakılan Tomas'ın bugün İzmir'e geldiği ve Kulüp Başkanı Şeref Üstündağ ile bir toplantı yaptığı belirtildi.

Toplantıda Hırvat oyuncunun aktif futbol hayatına son vermeyi düşündüğü için sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesini istediği bildirildi.

Üstündağ, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Tomas ile son derece medeni bir şekilde vedalaştıklarını belirterek, ''Kulübümüzü hiçbir maddi zarara uğratmadan sorunu çözdük. Tomas'a kulübümüze şimdiye kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz'' dedi.

Daha önce Hırvatistan'da NK Pula ve Dinamo Zagreb, İtalya'da Vicenza ve Como formaları giydikten sonra Türkiye'de Fenerbahçe ve Galatasaray'da mücadele eden 34 yaşındaki tecrübeli futbolcu Tomas, Rusya'nın Rubin Kazan takımında top koşturduktan sonra 2009-2010 sezonunun ikinci devresinde Gaziantepspor'da forma giydi.

Hırvat oyuncu bu sezon ligde Bucaspor formasıyla 8'i ilk 11 olmak üzere 9 maçta 723 dakika mücadele etti.