Burçların arkadaşlık ilişkileri

Burcumuzun kişiliğimiz üzerindeki etkisi oldukça fazla. Burcumuz arkadaşlık ve iş ilişkilerimizi bile etkiliyor. Hangi burçtan vefalı arkadaşlar çıkar diyorsanız işte cevapları...

04 Ağustos 2012 Cumartesi, 13:01
Abone Ol google-news

Koç burcu
Koçlar her zaman zihinsel ve duygusal canlılıklarını ilişkileriyle sağlar, başarılı olabilmek için geniş bir çevreyle ilişkide olma gereksinimi duyarlar. İçlerinde kötülük yoktur. Yakın arkadaşlarına içten bağlı, yanılgılara karşı hoşgörülüdürler. Arkadaşı sıkıntıdaysa üzüntü sözcükleri ile zaman yitirmez, hemen harekete geçip, yardım için çözümler aralar. İçlerinde kötülük yoktur. İş çevresindeki korkunç enerjisi, çabukluğu ve zekâsı ile pek çok insanı etkiler. İşi oluruna bırakmaya yatkındır. Ona karşı geldiğinizde, sizinle savaşacaktır, çünkü karşı çıkma, Koç insanında daha büyük bir güç doğmasına neden olur. Önüne birtakım engeller çıkarılmasından nefret eder. Ona güvendiğinizi mutlaka belirtin.

 

Boğa burcu
Hiç kimse sevgili Boğadan daha bağlı ve güvenilir bir arkadaş olamaz! Boğaların büyük bir etki uyandırmadıkları gerçektir. Sundukları sağlam, sevimli, sıcak arkadaşlık en büyük gereksinmeyi karşılar. Bir arkadaşta bundan öte ne aranabilir ki? Arkadaşlığa gerçekten değer verir, Kendileri varlıklı olmayabilirler, ama varlıklı ve sözü geçer kişilerce kabul edilir, onlar arasında zorluk çekmeden yerlerini alabilirler. İş hayatında ise Kimseye güvenmez. Tehlikede olduğunu anlarsa bir işten genellikle geri döner. Son derece sabırlı ve kendini kontrol edebilen Boğa ortaklıkları, burçlar kuşağında en güç sinirlenen, ancak sinirlendiği zamanda çevresindeki insanlar için tehlikeli olabilecek kadar öfkeye kapılabilen bir kişidir

 

İkizler burcu
İkizler çok sayıda arkadaşları, fakat olabildiğince az, derin dostlukları olmasından hoşlanırlar. Onlar için arkadaşlık eğlence, neşe ve zihinsel bir uyarım içindir, yükümlülük için değil! Söylenenlerden sorumlu olmak istemezler. Arkadaşları genellikle geniş bir alana yayılmışlardır. Bu tez canlı kişiler iki kişiye yetecek kadar arkadaşa sahiptirler. Belki de burçlarının ikizler adını alması bundandır. İş hayatında ise işler yolunda gitmeyince, İkizler çabucak kızacak ve çevresini boş yere telaşa verecektir Zaman zaman eleştirici yapısı, onun bir düşünceye saplanıp kalması gibi sıkıntılara da yol açar. Olabilecek olayları sezerek, yerli kararlar verir. Şimşek gibi çakar ve kendi düşüncelerini sürekli olarak inceleyip düzeltir. İşte daha çok zekâ yeteneği ile yararlı olur.

Yengeç burcu
Yengeçler az sayıda ama içten arkadaşları olmasından hoşlanırlar. Onlara yardım ettiklerini bilip, karşılığında saygı ve beğenilerini kazanmakta hoşnut olurlar. Arkadaşlarını entelektüel ayırım yaparak değil duygularıyla seçerler. Oldukça gururludur. Yakın arkadaşlarıyla öyle ince bir bağları vardır ki, saatlerce konuşmaları gerekmeyebilir. Yengeç'ler göründüklerinden çok daha derin insanlardır. Gerçek arkadaşları bu yönlerini beğenir ve onları oldukları gibi severler. İş hayatında ise, Önlemci ve tutumludur. Kendisine karışılmamasını da isteyebilir ama kendi haline bıraktığınızda zorluklar ve yanlışlıklar içine sürüklenebilir. Aynı görüşü paylaştığınız sürece, ortaklığınız daha sağlam ve daha uzun ömürlü olacaktır.


Aslan burcu

Aslanlar bağlı ve güvenilir arkadaşlardır. Genellikle eli açık ve sevimli insanları kendilerine çekmeyi başarırlar. Bu, gerçekte şanslı yanlarıdır, çünkü böyle kişiler uygun ve iyi ilişkiler kurabilecekleri ender insanlardır. Gururlu ve genellikle yönetici tiplerdir, arkadaşlarından büyük saygı beğenilme ve bağlılık beklerler. Öğüt vermeye ya da birinin sorununu çözümlemeye bayılırlar. Sıkıntılı durumlarda, arkadaşlarını arar. Ne olursa olsun, yarı yolda bırakmazlar. Kesinlikle düşünce insanıdır. İlişkilerde herkesin güvenini kazanır. Tavırları güçlü ve patronca ise de içtenliği kuşku götürmez. Gönlünü bir işe vermeden o iş için hiçbir girişimde bulunmaz; çünkü yaptığına kendisinin inanması en önemli noktadır. Kimi zaman yaptığı işler o denli özdeşleşir ki, o işi eleştirmek onu eleştirmek gibi olur.


Başak burcu
Başaklar yaklaşılması kolay olmayan insanlardır. Çok arkadaşları olduğunu söyleyebilirler; fakat bir başkası bunları tanıdık olarak nitelendirebilir. Başak burcunda doğanlar için gerçek arkadaşlığın derinliğini ve duygusal ilişkilerini anlamak kolay olmaz. Çok seçicidirler ve yakın olmak isteyen arkadaşlarına cesaret vermezler, çünkü özel sorunlarını kendilerine saklarlar, karışılmasından hoşlanmazlar. Daha çok dışarıdan arkadaşlar edinirler; İş konusunda duygusallığa yer vermez. ilerici bir düşünürdür fakat düşüncelerini ender olarak ortaya koyar. Çevresindekiler ve kendisi için her şeyin en iyisini ister. Alçakgönüllüdür. Ancak, onu ezip geçeceğinizi sanmayın. Parayla arası çok iyidir. İşin finansman yönüyle ilgilenir. Zor pazarlıklara girer ve kolaylıkla sonuçlandırır.Terazi burcu

Arkadaşlık onlar için nefes almak kadar gereklidir. Genellikle derin dostluklar kurmazlar. Karşılaştıkları herkesin kendilerini sevmesini arkadaş olarak kabul etmesini isterler. Kabadayı, saldırgan tipleri sevmez, birlikte bulunmaya zorlanırlarsa hasta olabilirler. En iyi arkadaşları, yaratıcı ve güzel sanatlarla ilgilenen, bunlara değer veren, ya da merakı olan kişilerdir. Terazi'lerin kendileri de bu konularda yeteneklidirler. Eğlenceyi, iyi giyinmeyi, arkadaşlarının evine gitmeyi severler. Ev sahibi olarak da, konuk olarak da ince, kibar ve neşelidirler. İş hayatında Terazi ortağınız varsa haklarınızı korur. Sizin dostunuz olarak kaldığı sürece hiçbir zaman güveninizi yitirmek istemez. Eğer yanlışlıklar görürse (ki bulur) görmezlikten gelir. En önemli sorununuz kararsızlığı olacaktır. Tetikte duracağınız bir konuda hemen değişebilen tutumu vardır.

 

Akrep burcu
Akrep burcundaki kişiler tüm arkadaşların en zoru olabilirler. Genellikle yalnızdırlar; duygularını paylaşmaz, her şeyi bildikleri gibi yapmak isterler. Doğum haritasındaki olumlu ve uygun etkilerin sonucu olarak ayrıcalıklar vardır. (duygusal olarak kışkırtılmadıkça) güvenilir ve candan arkadaştırlar. Arkadaşları için cesaretle çalışır, dövüşürler. Akrepler sevdikleri bir Gerçek arkadaşlığın güven ve paylaşma üzerine kurulduğuna inanırlar. Fakat çok ender bulunduğunun bilincindedirler. Gereksinme duymadıklarından arkadaş edinmeleri kolay olmaz. İş hayatında üsteleme gücü zaman zaman sizi tüketebilir. Hiçbir zaman pes etmeyen bu kişiler, ancak rakiplerini uzlaşmaya yaklaştırır ya da pes ettirir. Bunun yanı sıra Kişisel çekiciliğine karşın itici biri de olabilir. Bu nitelik bir iş ortağı için pek istenmeyen bir özelliktir.


Yay burcu
Yay burcundaki kişiler çok iyi arkadaşlardır. Neşeli, şakacı ve son derece zeki olan bu insanlar, her düzeyden arkadaş edinirler. Bir süre için onlarla arkadaşlık etmekten zevk duyacaksınız. Çevrenizde bu neşeli insanlar varken sıkıcı dakikalar çok enderdir. Durgun kişileri şaşkın ve nefessiz bırakacak bir yaşama sevinciyle deneyimden deneyime koşarlar. Sırasında çok ciddi de olabilirler. Neşeleri, yalın davranışları ile yalnızca yarısını oluşturur. Bu yönlerinin yadsınamaz çekiciliği, onları burçlar arasında sevilen olmalarını sağlar. eli açık ve içten arkadaşlardır. Yaylar iş hayatında zaman zaman şansına güvendiği için büyük risklere girebilir. Bu nedenle onu frenlemeniz gerekebilir. Öğütlerinizi dinlese bile iş çok çekici ise kesinlikle girişecektir. Parasal konularda yargılarına güvenebilirsiniz. Heyecan ve serüvenden hoşlandığı için oyunlara… Yatkın olabilir. Paraya çok önem vermediğinden su gibi para harcayabilir.


Oğlak burcu

Yakın arkadaşlarıyla onları sevenler, onların çok duygulu olduklarını fark ederler. Dış görünüşleri sağlam, dengeli ve becerikli olmasına karşın, temelde çekingenlik, kararsızlık ve belirsiz korkular saklarlar. İlk görüşte bu kişiler birçok kişiye soğuk görünebilir. Reddetme şansını kimseye vermemeye ve duygularını kimseye hırpalatmamaya çok kararlıdırlar. Duygularını kimsenin erişemeyeceği bir yere güvenle gizlemişlerdir. Kısacası, Oğlakların birçok kişi için doyurucu bir arkadaş olma olasılığı çok azdır. (gerekirse) birinin bulunduğunu bilmeleri yeterlidir. İş hayatında ise, Önce inceleyip araştırdıktan sonra işe girişir. Beklenmeyen olaylara karşı önlemler almayı sever birden bire yükselmek yerine sağlam ve güvenli adımlarla tırmanmayı yeğ tutacaktır. Ortak yaradılışlı değildir. Hiçbir şeyi şansa bırakmayacaktır. Güvenilir bir kişi olarak tanınmak ister.

Kova burcu
Kova burcundakilerin arkadaşlığı en yüksek düzeydedir. Bu şaşılacak bir deyimle Kovalar en iyi arkadaşlardır. Kıskanç ve bencil olmazlar. Arkadaşlıkta bir çeşit ayrıcalık arayan insanlar bu kişilerle acı bir hayal kırıklığına uğrarlar. Kovalar arkadaşlık kavramını kişisel özgürlüğüne ve fazla istememe ilkesine bağlarlar, kişinin kendisine değil! Genel olarak sevgili ya da hayat arkadaşının yerine dost olarak daha başarılı olurlar. Gene de başkalarını çeken, bir güçleri vardır denilebilir. Alma-verme konusunda duyarlı bir yapıları vardır. Kovaya para konusunda güvenebilirsiniz. Kazanmaya özen gösterir. İşi geliştirmek için gerekli olan harcamaları yapmaktan kaçınmaz.

 

Balık burcu
Balık burcunda doğan kişiler en iyi arkadaşı aradıkları için Çok şey beklerler. Bulunması olanaksız şeyleri elde edemeyince de, o kişiye olan ilgilerini yitirmeye başlarlar. Kendilerinde bulamadıklarını bilinçaltına iter ve olanaksızı aramayı sürdürürler. Sevgi ve arkadaşlığı ayrı ayrı değerlendirmek, Balıklar için kolay olmaz. . Genellikle ya ikisi birden, ya da hiçbiri derler. Yalnız kalmayı istemezler ama yine de kısa süreli yalnızlıklara gereksinme duyarlar. İş hayatında. Sorumluluk üstlenmek yerine geri planda çalışmayı yeğ tutar. Yanınızda yer alarak başkalarının sizi suçlamalarına izin vermez. Dürüst ve hareketli iseniz işinizi kolaylaştırmak için elinden geleni yapacaktır. Sabit düşünceli kimselerle anlaşamaz, huysuzlaşır. Ortağı olarak bu dengeyi kurabilirseniz başarılı olabilirsiniz.