Bursaspor'a Avrupa müjdesi

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Koç, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA'nın yeşil-beyazlı ekibe verdiği, ''1 yıl Avrupa kupalarından men'' cezasını kaldırdığını açıklaDI.

22 Haziran 2012 Cuma, 10:26
Abone Ol google-news

Koç,  Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, yönetici Öztürk Yazıcı, spor hukuku konusunda uzman Nihat Gömen ve yabancı spor hukuku uzmanlarınca dün CAS'ta çok iyi bir savunma yaptıklarını söyledi.

Bursaspor'a verilen cezanın ne kadar haksız olduğunu hazırladıkları belge ve dosyalarla mahkeme heyetine sunduklarını vurgulayan Koç, ''Dün de söylemiştim; CAS, mantığı ön planda tutuyor. Bu çerçevede CAS da bize verilen cezanın ne kadar haksız olduğunu anladı. Avrupa kupalarına gitmek bizim hakkımızdı. Adalet yerini buldu. Bu karar bizi çok mutlu etti. Çünkü bu sadece Avrupa kupalarına gidip gitmeme konusu değil. Karar Bursaspor'un prestiji açısından da önemli'' diye konuştu.

Koç, yönetim olarak Bursaspor'un haklarını içeride ve dışarda korumak için büyük çaba sarf ettiklerini, bu kararın da işlerini ne denli doğru yaptıkları açısından çok önemli bir gösterge olduğunu sözlerine ekledi.