'Büyük provokatör' orada ortaya çıktı

Charlie Hebdo dergisinin 'Hz. Muhammed' karikatürüne tepki için basın açıklaması yapıldı. Grup adına konuşan ise 'Cübbeli Ahmet'in 'büyük provokatör' dediği kişiydi.

25 Ekim 2020 Pazar, 16:36
'Büyük provokatör' orada ortaya çıktı
Abone Ol google-news

Beyazıt Meydanı'nda toplanan bir grup, Fransa'da Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin devlet binalarına yansıtılması ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarına tepki gösterdi. 

Beyazıt Meydanı'nda bir araya gelen çeşitli dernek ve platform üyesi grup, Fransa'da Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin devlet binalarına yansıtılması ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açıklamalarına tepki gösterdi. 'İstikbal İslamındır" yazılı bir pankart taşıyıp slogan atarak tekbirler getiren grup, burada bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz üzerinden İslam'a yapılan saldırıları hayretle temaşa etmekteyiz." denildi.

ÜNLÜ CEMAATLERİ UYARMIŞTI

Öte yandan açıklamada görüntülere yansıyan bir kişi ise dikkat çekti. Grup adına konuşan Hasret Yıldırım isimli sözkonusu şahıs hakkında geçtiğimiz hafta İsmailağa cemaatinden Ahmet Mahmut Ünlü, çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Ünlü "Büyük provokatör" dediği Yıldırım için "Hasret Yıldırım namındaki bu kişi benim yanımda çok dolaştı, ben onu yıllar önce uzaklaştırdım. Sonra merhum Kadir Mısıroğlu'nun yanına takıldı. Şimdi ise Fatih, Çarşamba civarında takılıyor. Bütün kardeşlerimizi bu kişi hakkında uyarıyoruz. Kimse bunu kursuna almasın, derneğinde konuşturma yaptırmasın, ajanvari bir provokasyonluk içerisinde olup Müslümanları birbirine sokmak ve ileriki günlerde başlarını belaya sokmak için elinden geleni ardına koymuyor." ifadelerini kullanmıştı.