Büyük yolsuzluk operasyonu Rus basınında

Türkiye'yi sarsan operasyon birçok ülkede olduğu gibi Rus basınında da geniş yer buldu.

18 Aralık 2013 Çarşamba, 10:13
Abone Ol google-news

İstanbul'daki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili Rus basınında çıkan bazı haberler şöyle:

Ria Novosti: Türk Polisi rüşvet suçundan 37 kişiyi gözaltına aldı.
Türk Polisi rüşvet verdikleri şüphesiyle 37 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların arasında iş adamları, devlet çalışanları, bakanların akrabaları da yer alıyor.

İnterfax:  Türk Bakanlarının çocukları yolsuzlukla suçlanıyorlar.
Türk polisi bugün rüşvet suçlamalarıyla ilgili düzenlediği operasyonda Bakan çocuklarını gözaltına aldı. Sabah saatlerinde polisler birçok yere baskın düzenledi. Baskınlar sonucunda birçok iş adamı gözaltına alındı.

RBC:  Türkiye'de 3 bakanın oğlu yolsuzlukla suçlanıyor
Türk polisi yolsuzluk suçundan en az 37 kişiyi gözaltına aldı. Operasyon kapsamında İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar gözaltına alındı.

Gazeta: Türkiye'de rüşvet suçundan 37 devlet çalışanı ve işadamı gözaltına alındı.
Yapılan operasyonlar sonucunda İçişleri, Ekonomi, Çevre ve Şehircilik Bakanlarının oğulları gözaltına alındı.

Lenta.ru: Türk polisi bakan çocuklarını gözaltına aldı.
Türk polisi bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu 37 kişiyi gözaltına aldı. Edinilen ilk bilgilere göre, birçok işadamı ve devlet çalışanı yolsuzluk ve rüşvet almakla suçlanıyor.

Mir24 Tv kanalı: “Türk Polisi rüşvet suçundan 3 bakanın oğlunu gözaltına aldı”
Türk Polisi aralarında Bakan çocuklarının da bulunduğu birçok kişiyi rüşvet ve yolsuzluk suçundan gözaltına aldı. İçişleri, Ekonomi, Çevre ve Şehircilik Bakanlarının oğulları da gözaltına alındılar.

Echo Maskva: Türk Polisi rüşvet suçundan aralarında 3 Bakanın oğlunun da bulunduğu yaklaşık 40 işadamını gözaltına aldı.
Bahsedilen kişiler İçişleri, Ekonomi, Çevre ve Şehircilik Bakanlarının oğulları. Ayrıca Türkiye'nin önemli bankalarından birisinin genel müdürü ve bazı devlet çalışanları da gözaltına alındı.