Çarşı lideri 'Her şey çok güzel olacak' sloganı nedeniyle vuruldu iddiası

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın liderlerinden Ayhan Güner silahlı saldırı sonucu yaralandı. Güner’in Beşiktaş maçında atılan “Her şey Çok Güzel Olacak” tezahüratlarıyla nedeniyle vurulduğu iddia edildi.

16 Mayıs 2019 Perşembe, 09:05
<video:1395523>

Güvenlik kamerasına yansıyan olay Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda geçtiğimiz salı günü saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre daha önce Çarşı grubu liderlerinden Alen Markanyan'ı bacağından vuran Harun Dulkara, aynı taraftar grubundan Turgut Kubilay Koçhan ile tartışmaya başladı.

İkili arasındaki kavganın büyümesi üzerine Turgut Kubilay Koçhan bir börekçiden bıçak alıp dışarıya çıktığı sırada Harun Dulkara yanında bulunan silahı ateşledi. İkiliyi de tribünlerden tanıyan Ayhan Güner kavgayı ayırmak istediği sırada bacağına isabet eden 3 kurşunla yaralandı.

Dulkara’nın Güner’i Beşiktaş maçında “Her şey Çok Güzel Olacak” diye bağırılması ile ilgili, vurduğu iddia edildi.

Olaydan kısa bir süre sonra Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri tarafından Harun Dulkara yakalanarak gözaltına alındı. Dulkara, sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Ayhan Güner'in ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.