Cavcav: Gerekirse 17 hoca değiştiririm

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, takımın başına getirdikleri Stuart William Baxter'in yanında hocalara neden müdahale ettiğini açıkladı. Cavcav, takımın menfaati için gerekirse 17 hoca değiştirebileceğini söyledi.

29 Haziran 2015 Pazartesi, 17:57
Abone Ol google-news

37 yıldır Gençlerbirliği'nde başkanlık yapan İlhan Cavcav, 'çok hoca değiştiriyor' eleştirilerine cevap verdi.

Başkanın, bu eleştirilere cevap verirken yanında takımın yeni teknik direktörü Stuart William Baxter'in yanında olması dikkat çekti. Cavcav, hocalarla neden sorun yaşadığını, telefonla nasıl yedek kulübesini aradığını ve hocaları nasıl paralarını vererek gönderdiğini yeni teknik adamın yanında anlattı.

Son olarak Teknik Direktör Mesut Bakkal'ın yedek kulübesinde iken telefonla aramasına değinen duayen başkan, takımın o süreçte maddi olarak büyük kayıplar yaşadığını söyledi. Birkaç teknik adama ağır eleştirilerde bulunan Cavcav, Mesut Bakkal’ı sokakta görse yüzüne bakmayacağını ifade etti. Yaşanan gelişmelere değinen İlhan Cavcav, "Bursaspor ile kupa maçı oynuyoruz. Bizde Uğur denen bir futbolcu var. İyi bir oyuncu ama hırçın. Karabükspor 650 bin Euro verdi ama göndermedim. Maçta sarı kart gördü. Haber gönderiyorum, arkadaş 'değiştirin şu adamı' diye. Kırmızı kart görürse perişan olacağız. Değiştirmedi, ikinci sarı ve kırmızı kart gördü. Birinci devre 2-0 öndeyiz ikinci devre Bursaspor maçı 3-2 galip tamamladı. Gençlerbirliği’nin kaybettiği para 1 milyon dolar. Ne demek? Bu hocanın kaprisi. Daha sonra Gaziantep'e gittik. O maçta da aynı durumda Ahmet Oğuz var. Bazı oyuncularda bu yapı var. Her an kırmızı kart görebilir. Devre 0-0 maçın bitmesine iki dakika var, haber verdim. Bizim Emrah’ı aradım. Mesut Hoca sahanın kenarında Yılmaz Vural gibi havalara atıyor kendini. Ümit Bozkurt’u telefona istedim, başkanın telefonu almıyor dediler. 'Hemen hocaya söyle şu değişiklikleri yapsın' dedim. Söylediler ve beyefendi uyguladı. İkinci devre Gençlerbirliği maçı 3-0 kazandı. Kazandığımız para 1 milyon 100 bin TL" ifadelerini kullandı.

Kendisinin bu işten anlayan bir insan olduğunu dile getiren İlhan Cavcav, "Ben teknik direktör değilim. Gençliğimde hiç unutmuyorum, Arap Çetin vardı. Bir ona kadro verirdim, bu kadroyu çıkar diye. Hiçbir hocaya 'şunu çıkar, bunu çıkar' demedim. Maçtan sonra tenkit ederim. Daha sonra bu 'Ümit’in ne maaş alacağı var' dedim, 'kalan parasını verin, işine son verdim' dedim. 'Hoca benim adamım, onu bırakamam. Ben başkanla konuşurum' demiş. Gaziantepspor maçından sonra 4 maç oynadık, Mesut bana telefon açıp hiçbir şey söylemedi. Beşiktaş maçı sonrası işine son verdim. Bütün parasını ödedim. Yüzünü görsem bakarsam namussuz şerefsizim. Gel bana bir elle, geleyim sana iki elle. Bazı şeyleri bilmeden dördüncü hoca, beşinci hoca, yedinci hoca değiştirdi diyorlar. Gerekirse 17 hoca değiştiririm takımımın menfaati için. Bana görevini yapacak adam gelecek, başımın tacı. Tolunay ile görüştüm, beş gün salladı. Şu parayı isterim, bu parayı isterim, düşüneyim deyip durdu. Sonra yok teşekkür ederim... Beş gün sürdü. ’Kardeşimizi bulduk. Araştırdım ve sordum. Bu hocayı aldım diye torunlarımız ölüsünü öpeyim İstanbul’dan futbolun içinde olan adamlar İlhan Bey tebrik ederim çok iyi hoca aldınız dediler" dedi.