Cem Uzan'dan adaylık açıklaması

Uzun yıllardır Fransa’da yaşayan Cem Uzan, iki ay içinde Türkiye’ye döneceğini söyledi. Uzan, “Cumhurbaşkanlığı yarışına katılmak için sokağa çıkıp güçlü bir demokratik seçenek yaratacağım” dedi.

09 Kasım 2019 Cumartesi, 19:55
Cem Uzan'dan adaylık açıklaması
Abone Ol google-news

Gazeteci Sabahattin Önkibar, Oda TV’de bugün yayınlanan yazısında uzun yıllardır Fransa’da yaşayan Cem Uzan ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve Uzan’ın iki ay içinde Türkiye’ye döneceğini söyledi. Bir dönem Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüttüğünü hatırlatan Önkibar, Uzan ile tanışıklığının bu döneme dayandığını kaydetti. Önkibar, Uzan’ın ifadelerinden bazı başlıkları okurlarına aktardı. Önkibar yazısında Uzan’ın, “İktidara karşı onun üslubu ile mücadele edip demokratik bir çerçevede Türkiye’yi ayağa kaldıracağım. Bundan sonda tek misyonum ve yaşama nedenim, ülkeme ve milletime hizmet. Geçmişte olduğu gibi yine yolumu keserlerle hapse girmekten imtina etmem” ifadelerini kullandığı belirtti. Önkibar, Uzan'ın, yaşadığı yargısal sorunlar hakkında da şu ifadeleri söylediğini yazdı: “Hiçbir sorun yok. Dönüyorum ve aklanacağım...Zaten milletimiz vicdanında bizi hiç mahkûm etmedi. Zira bize yapılanın siyasi ve emperyal operasyon olduğu çok net ve toplum bunun farkında.”

‘MAKE PRINGLES GREAT AGAIN’

Uzan’ın açıklamalarına ilk tepki, Liberal Demokrat Parti’den (LDP) geldi. Partinin resmi Twitter hesabında yapılan paylaşımda “Make Pringles Great Again (Türkçe söylenişiyle Pringles'ı yeniden muhteşem yap)” dendi.