Çete lideri AKP'yi övdü

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in vurulması olayında gözlerin çevrildiği "Sauna Çetesi" lideri Kasım Zengin, bir yazısında AKP'ye ilahi anlam yükledi. AKP'nin gücünü Allah'tan aldığını savunan Zengin, "Şimdi biz bu partiye Allah'ın Kurduğu Parti diyebilir miyiz? Biz demesek gerçek kalkıp yok mu olacak?" dedi.

18 Mart 2011 Cuma, 08:59
Abone Ol google-news

“Sauna Çetesi” lideri Kasım Zengin, kişisel internet sitesi üzerinden “AKP’nin Sırrı” başlığıyla ilginç bir yazı yayımladı. Kâinatın sırlar üzerine yaratıldığı ve yönetildiğini belirten Zengin, “En başta bunu Allah söylüyor, yarattım âlemi sır oldum içinde diyor. Bu sitenin aracılığı ile kâinatın tüm sırlarını yavaş yavaş birlikte çözeceğiz” diyor. Zengin, 4 rakamı üzerinden giderek AKP’yle ilgili ilginç değerlendirmede bulunuyor. Allah’ın 4 kitap indirdiğini, 4 haftanın bir ayı, 4 mevsimin yılı oluşturduğunu, 4 büyük melek, 4 büyük peygamber, 4 büyük halife ve 4 büyük mezhep olduğuna dikkat çeken Zengin, AKP’nin ise dört büyük partinin birleşmesinden meydana geldiğini belirtiyor. ANAP, DYP, RP ve AKP’nin bir bütün olduğunu aktaran Zengin, “Burada zahir batının taklididir. Sırrını unutmayın. Burada zahir batına uyduğu için bu oluşan partinin maneviyatı ortaya çıkıyor. Bu da Allah’ın mimarı olduğunun kanıtıdır” ifadesini kullanıyor. Bu dörtlüyü oluşturanlar Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Bülent Arınç olduğunu belirten Zengin, bu üçlünün bu bütünü birleştirdiğini söylerken, bu isimlerin sıralamasında baş harflerin “RAB” kelimesini oluşturduğunu anlatıyor. Zengin, şunları kaydediyor:

“İşte bu Allah’ın tasdiki. AKP’nin gücünü Amerika’dan mı İsrail’den mi Avrupa’dan mı yoksa Allah’tan mı alıyor, gördük tabii körler göremez. Şimdi biz bu partiye Allah’ın Kurduğu Parti diyebilir miyiz? Diyen demiş, biz demesek gerçek kalkıp yok mu olacak? Ben bunu söyleyince diyorlar ki Allah parti mi kurar? Bunu diyenler partilerini kendileri kurdu sanıyorlar. Bu hareketleri ile Allah’ı inkâr ediyorlar haberleri yok."