CHP heyeti Malatya’da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, incelemelerde bulunmak için geldiği Malatya’dabölgedeki hasarın ciddi boyutlarda olduğunu ve pek çok evin oturulamaz hale geldiğini belirterek süreci yakından takip edeceklerini söyledi.

25 Ocak 2020 Cumartesi, 16:39
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Mersin milletvekilleri Ali Mahir Başarır ve Cengiz Gökçel, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ile birlikte Malatya’da depremden zarar gören mahallerde incelemelerde bulundu.

Malatya’da depremden en çok zarar gören mahallerden olan Doğanyol’a bağlı Gökçe Mahallesi’nde bir açıklama yapan Ağbaba, bölgedeki hasarın ciddi boyutlarda olduğunu ve pek çok evin oturulamaz hale geldiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nden kapsamlı yardım ekiplerinin deprem bölgelerine yönlendirildiğini belirten Ağbaba, CHP’li tüm belediyelerin teyakkuz halinde olduğunu ve bölgedeki ihtiyaca göre ek yardımların gönderileceğini söyledi.

Ağbaba şöyle konuştu:

“Sürecin yakinen takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Umarız ki, bu yaralar en kısa sürede sarılır. AFAD ve diğer kuruluşların da hızlı biçimde deprem bölgesine intikal ettiğini görüyoruz. Gereken çalışmalar yapılıyor. Tekrardan tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

ZARARLAR KARŞILANMALI

İnsanlar mağdur edilmeden zararların karşılanması gerektiğini vurgulayan Ağbaba, “Kış ayındayız. Hasar gören ev sayısı çok fazla. Pek çok büyükbaş ve küçükbaş hayvanın yıkılan ahırlar sonucu öldüğünü görüyoruz. Bu zararların insanlar mağdur edilmeden karşılanması gerekiyor. Belki dışarıdan gözükmüyor ama bölgeye geldiğinizde hasarın boyutlarının ne kadar büyük olduğunu anlıyorsunuz. Gökçe’de neredeyse oturulacak bir bina kalmamış durumda. Tekrarda tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Bir grup arkadaşımız da Elazığ’da incelemelerde bulunuyor. Arkadaşlarımızla birlikte bölgede olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.