Chris Botti, 8 Ekim'de İstanbul'da

Enstrümantal caz sanatçısı Chris Botti, bu yıl ilk kez düzenlenen ''Good Music In Town Volume 1 Festivali'' kapsamında 8 Ekimde Haliç Kongre Merkezi'nde konser verecek.

28 Eylül 2010 Salı, 09:28
Abone Ol google-news

MAP İletişimin düzenlediği ve bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek ''Good Music in Town Volume 1 Festivali'', 8 Ekimde Sting'in Londra'da küçük bir barda içkisini yudumlarken keşfettiği dünyaca ünlü enstrümantal caz sanatçısı Chris Botti'yi ağırlayacak.

Botti, 8 Ekimde Haliç Kongre Merkezi'nde Fahir Atakoğlu ile birlikte ''My Funny Valentine'' parçasını düet olarak sunacak. Üç albümü birden Billboard Caz Albümleri Listesi'ne 1 numaradan giriş yapan Chris Botti'nin bugüne dek canlı kayıt ve performans yaptığı sanatçıların arasında Frank Sinatra, Sting, Josh Groban, Andrea Bocelli, Paul Simon, Joshua Bell, Joni Mitchell, John Mayer, Michael Buble ve Aerosmith'in vokalisti Steven Tyler yer alıyor.

''Good Music In Town Volume 1'' kapsamında Ekim ayı sonunda 12 Grammy ödüllü dünyanın en ünlü caz piyanisti Herbie Hancock da İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.