'Çiçek Abbas' filmi gerçek oldu

Ankara'da gece vakti bir otomobilin dört lastiğini jantları ile birlikte çalan şahıs yakalandı.

23 Mayıs 2016 Pazartesi, 10:53
Abone Ol google-news
<video:538490>

'Çiçek Abbas' filmini anımsatan hırsızlık olayı 10 Mayıs günü Dikmen bölgesinde meydana geldi. Hırsızlık zanlısı park halinde bulunan ve kendi kullandığı aynı marka modele ait bir otomobili gözüne kestirdi. Otomobili kriko yardımıyla kaldırdıktan sonra kalaslarla askıya alan zanlı otomobilin dört lastiğini jantları ile beraber yerinden söktü. Çaldığı lastik ve jantları alarak kayıplara karışan zanlı, daha sonra bu lastik ve jantları kendi aracına taktı.

İhbar üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli şahsın tespitine yönelik yapılan araştırma ve çalışmalarda yaklaşık 200 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü inceledi. Kameralar tarafından olay yerinde lastikleri taşırken görüntülenen zanlının Y.O olduğunu tespit eden polis ekipleri, O'yu evinde gözaltına aldı. Olay yerinde tatbikat yaptırılan Y.O. lastikleri nasıl çaldığını anlatırken, olay anında alkollü olduğunu ve bilinçli bir şekilde yapmadığını ileri sürdü. Sorguda suçunu itiraf eden Y.O sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlı Y.O.'nun emniyette 5 ayrı çeşitli hırsızlıklardan suç kaydının olduğu, aranmasının bulunmadığı belirlendi.

 5 OTOMOBİLİN DAHA LASTİKLERİNİ JANTLARI İLE BİRLİKTE BÖYLE ÇALDILAR

Ankara Dikmen'de 'Çiçek Abbas' filmini anımsatan hırsızlık olayı Eryaman'da da yaşandı.

Ankara Eryaman'da, park halindeki 5 aracın çelik jant ve lastiklerini çalan hırsızlar, araçları kaldırım(kilit) taşı üzerine bırakıp kayıplara karıştılar. Kriko ve bijon anahtarlı hırsızlar, bir aracın 4 lastiğini 5 dakikada söküyor. O anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.


Eryaman 5. Etap'taki Özar Sitesi'nin otoparkında, park halindeki 5 aracın lastikleri jantları ile birlikte çalındı. Olay, 15 Mayıs gecesi saat 02.30 sıralarında yaşandı.

Beyaz renkli otomobille 284 konutun bulunduğu sitenin otoparkına gelen hırsızlar, ilk olarak gözlerine kestirdikleri üç otomobili krikoyla kaldırıp, tüm tekerleri söktükten sonra otomobillerin altına kaldırım(kilit) taşı bırakıp kaçtılar.

Sitenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 2 saat sonra aynı yere gelen hırsızlar, bu defa iki otomobilin daha lastiklerini jantları ile birlikte çaldı. Sabah, otomobillerine binmek üzere otoparka gelen araç sahipleri, kaldırım taşı üzerinde duran ve 4 tekeri de olmayan araçlarını görünce büyük şok yaşadı.