Cinnet getiren askerin eski sevgilisi konuştu

Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki ilçesi Ceylanpınar'da iki asker arkadaşını öldürdükten sonra intihar eden er Umut Aslan ile ilgili açıklamalara bir yenisi eklendi.

12 Aralık 2014 Cuma, 13:50
Abone Ol google-news

Genelkurmay Başkanlığı ve Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 'kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra cinnet getirdiği' belirtilen, babası ve yakın arkadaşı olduğunu söyleyen Tufan Tektaş'ın yaptığı açıklamada ise 'kız arkadaşı olmadığı' dile getirilen er Umut Aslan'ın kız arkadaşı olduğu belirtilen genç kız açıklama yaptı.

Sabah gazetesine konuşan eski sevgili D.Ö., er Umut Aslan için "En son 21 Eylül'de mesaj atmıştı" dedi. Habere göre, D.Ö.'nün ilk tepkisi, "Şaka yapmıyorsunuz değil mi? Lütfen şaka deyin" şeklinde oldu.

D.Ö., Aslan'dan 4 yıl önce ayrıldığını açıkladı. D.Ö., "Lise yıllarında yaşanmış bir şeydi. Kendisiyle en son 21 Eylül'de sosyal medya üzerinden görüştük. Haftasonu izninde bana Facebook'tan mesaj gönderip nasıl olduğumu sormuştu. Telefonla hiç görüşmedik. Zaten askerdeki biriyle nasıl görüşebilirim ki" diye konuştu.