“Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor” diyen Bilal Erdoğan’dan çağrı: Arkayı iyi desteklememiz lazım

Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan, gençlere hitaben yaptığı konuşmada babası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklenmesi çağrısında bulundu.

21 Ocak 2020 Salı, 17:10
Abone Ol google-news

Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından organize edilen 5. KYK Tematik Kış Kampları kapsamında düzenlenen “Hukuk Kampı”nda öğrencilerle bir araya geldi.

Tarafsız Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Darülaceze’de konuşan Bilal Erdoğan ”Bizim 20. yüzyıl aydınımız maalesef dünyayı takip edemedi, dünyayı kaçırdı. Nasıl kaçırdı? İttihatçılar eğitim için gittikleri zaman Avrupa’ya özellikle Fransa’daki pozitivist akımlardan etkilendiler, dinin hep ‘tu kaka’ edildiği, kötü görüldüğü, haşa Allah’la tanrıyla bir rekabetin, bir didişmenin hayat tarzı edinildiği bir dünya görüşünü benimseyip Türkiye’ye döndüler. Avrupa o pozitivizmi aştı, bizim aydınımız o pozitivizmden 100 yıl, 150 yıl kurtulamadı. Bu, biraz aydınımızda dünyayı kaçırmasını, ülkemizin de dünya gündemlerinin hep peşinden gitmesini, gerisinde kalmasını getirdi” diye konuştu.

‘Türkiye’nin 21. yüzyılda yeni bir aydın kesimine ihtiyacı olduğunu’ savunan Erdoğan sözlerinin devamında şunları söyledi:

“BU ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN…”

“Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım. Fikirle desteklememiz lazım, projelerle desteklememiz lazım, hayallerimizi gerçekleştirerek desteklememiz lazım.”