'Cumhuriyet olmasaydı Babuşcu muhtarlığa aday olamazdı'

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan CHP Milletvekili Turhan Tayan, AK Parti Milletvekili Tülay Babuçşu'nun sosyal medyadan paylaştığı 'reklam arası' yorumuna tepki göstererek, "Cumhuriyet olmasaydı. Tülay Babuşçu, bugün muhtarlığa aday olamazdı" dedi.

18 Ocak 2015 Pazar, 22:37

CHP İnegöl Kadın kolları tarafından düzenlenen programa katılan CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, "Atatürk'ün bize emanet ettiği cumhuriyetin bir reklam arası olduğunu söyleyenlerin hortladığı bir dönemde, cumhuriyetin acz içinde olduğunu zannedenlere en güzel cevabı bugün İnegöl'de kadınlarımızın hazırlamış olduğu bu kahvaltı sofrasında veriyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de ilk nüfus sayımının 1830'larda yapıldığını ve sadece erkeklerin sayıldığını kaydeden Tayan, şöyle devam etti:

"Af edersiniz hayvanlar sayıldı. Ama kadınlar sayılmadı. Kadınlar cumhuriyet döneminde insan yerine konuldu. Kadınlarımız cumhuriyet döneminde değerini buldu. Saygınlığını elde etti. Bu Tülay Babuşçu denilen milletvekili, eğer cumhuriyet olmasaydı bugün muhtarlığa aday olamazdı. Şimdi hem milletvekilliği yapıyor, hem de İstanbul Ankara gibi illere Ak Parti'li belediyelere trilyonlarca lale satıyor, milletin parasını alıyor zenginliyor ve millete milletin cumhuriyetine, halkın cumhuriyetine Atatürk'ün bize emanet ettiği bize bıraktığı Cumhuriyete hakaret ediyor. Onun için kadınlarımıza çok büyük görev düşüyor."