Cumhuriyet Pazar'da bu hafta

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bu hafta pazar konuğumuz. Kaftancıoğlu ile Türkiye'de ve siyasette kadın olmayı, kendisine yönelik saldırıları, koruma kararının kaldırılması dahil pek çok konuyu konuştuk...

23 Kasım 2019 Cumartesi, 13:30
Abone Ol google-news

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğretim üyesi seramik sanatçısı Tuba Korkmaz, 2016 yılında ayrıldığı erkek tarafından boğazından defalarca bıçaklanmış, saldırıdan ağır yaralı kurtulmuştu. Dava iki gün önce Yargıtay'da kesinleşti. 14 yıl hapis cezası alan sanığın itirazı reddedildi. Korkmaz, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü öncesinde, hislerini Cumhuriyet Pazar için kaleme aldı. 

18 Kasım 2017'de yitirdiğimiz Naim Süleymanoğlu’nu beyazperdede canlandıran 18 yaşındaki oyuncu Hayat Van Eck, filme hazırlık sürecini ve Naim'i oynamayı anlattı. 

Arif Kızılyalın, Milli Takım'ın hocası Şenol Güneş'le konuştu.

Mustafa K. Erdemol, gazeteci Tuluhan Tekelioğlu ile söyleşti.

Enver Aysever, Kurşunkalem'de İzmir Kemalpaşa'daki kesilmekten veya ölümden kurtarılan hayvanların çiftliği Angelsfarm'ı yazdı. 

Yazgülü Aldoğan, Hatay’da kapılarını açan MüzeOtel izlenimlerini kaleme aldı. Otelin zemininde, MÖ 3. yüzyıldan günümüze ulaşan mozaikler olduğu gibi korunuyor.

Nebahat Koç, Ali Koç'a bağlama çalmasıyla gündeme gelen, film fibi bir yaşam öyküsü olan Fenerbahçe Basketbol Takımı'nın malzemecisi Erkan Karaca ile söyleşti.

Sibel Bahçetepe, güzellikte ameliyatsız yeni uygulamaları, Türk Kalp Vakfı Beslenme Uzmanı Merve Saatçi, diyette doğru bilinen yanlışları yazdı.

Alper İzbul, Sedef Erken, Füsun Saka, Deniz Yavaşoğulları ile Pati Günlükleri, Öznur Oğraş Çolak'la haftanın sanat ajandası ve çocuklar için kelime bulmaca...

Cumhuriyet Pazar bu hafta da dop dolu.