Cunda Adası'nda moloz tepesi oluştu

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde turizmin cazibe merkezlerinden biri olarak kabul edilen Cunda Adası'nın girişine bırakılan moloz yığınları çevre sakinlerinin tepkisine neden oldu.

18 Mart 2016 Cuma, 14:41
Abone Ol google-news

Cunda Adası girişine gelişigüzel bırakılan moloz yığınları oluşturduğu çevre kirliliğine, çevre sakinleri tepki gösterdi. Kamyonlarla gizlice dökülen ve büyük bölümünü inşaat atıklarının oluşturduğu yığının gün geçtikçe büyüdüğünü ifade eden Cunda Adası'nı Kalkındırma ve Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Ergin, ada halkı ve esnafından çok sayıda şikayet aldıklarını söyledi.

Ergin, "Ada girişi moloz atıkları nedeniyle çok kötü bir hal aldı.Geçtiğimiz hafta etkili olan bahar havası nedeniyle adaya çok sayıda vatandaş geldi. Gelip geçerken bu görüntü ile karşılaştılar. Geçen seneden beri o bölgeye inşaat atıkları atılıyordu, yaz sezonu öncesi biraz daha dikkat edildi. Ama şu sıralar yine moloz yığını oluştu. Adanın tam girişi. Bu görüntü ne Cunda'ya yakışıyor ne de Ayvalık'a" dedi.

Öte yandan Ayvalık Belediye Zabıta Müdürlüğü'nün aynı mevkiye moloz döken 2 kişiye 2 bin 638 lira ceza kestiği öğrenildi.