Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na rest

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun ikili görüşmeyle ilgili, "İçeride konuşulanları dışarıda anlatsam Davutoğlu çok zor durumda kalır" yönündeki açıklamalarına, "Milletimizden sakladığımız bir şey olmaz, ne biliyorlarsa açıklasınlar" karşılığını verdi.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 21:31
Abone Ol google-newsBaşbakan Davutoğlu, "Türkiye'nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen, büyümesini istemeyenler terör düğmesine basıyorlar. 'Türkiye'nin iç meseleleriyle uğraşmaktan dışarıya bakmaya fırsatı olmasın' diyenler teröre yatırım yapıyorlar, terörü destekliyorlar. Bu şer odaklarının kimler olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz ve siz onlardan hesap soracaksınız" dedi.

Şubatta yeni öğretmen ataması yapılacağını belirten Davutoğlu, "10 bin atama bu seneden Şubat'a aktarıldı, 10 bin. Gelecek seneki kadroların yarısını da Şubat'ta atayacağız. En az 20-30 bine kadar atamayı inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız" diye konuştu.

Davutoğlu, "Sevgili engelli kardeşlerim, yıl sonuna kadar size yeni bir atama imkanını şimdiden müjdeliyorum inşallah" dedi.