Defne Joy Foster davasında önemli gelişme

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan Defne Joy Foster’ın dosyası, Gülen cemaatinin Altan’ı kurtardığı iddiasıyla raftan indirildi.

25 Kasım 2016 Cuma, 11:03
Abone Ol google-news

Oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster, 2011 yılında Yazar Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın İstanbul-Göztepe'deki evinde yaşamını yitirmişti. Dosya, "Foster'ın ölümünde Kerem Altan'ın etkisi olduğu fakat FETÖ etkisi ile kurtarıldığı" iddiası üzerine yeniden açıldı.

TAKİPSİZLİKLE SONUÇLANMIŞTI

Sabah'ta yer alan habere göre; Foster'ın ölümü ile ilgili o dönem Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nda soruşturma başlatılmış ve Kerem Altan'ın şüpheli olduğu soruşturmada ölümün solunum yetmezliğinden gerçekleştiği gerekçesiyle dosya takipsizlikle sonuçlandırılmıştı.

TANIKLAR DİNLENMEDİ

Geçtiğimiz aylarda, "Kerem Altan'ın babası Ahmet Altan'ın, nüfuzunu kullanarak emniyet ve yargıdaki ağabeyler eliyle olayın üzerinin örtüldüğü" iddiasının gündeme gelmesi üzerine, Defne Joy Foster'ın ölümüne ilişkin dosya İstanbul Savcısı Can Tuncay tarafından raftan indirildi.

Savcılık gözetiminde uzman polislerce dosya üzerinde yapılan araştırmada, Defne Joy Foster ile Kerem Altan'ın eve gelirken bindikleri taksinin şoförü ile o gece evden kavga ve çığlık sesleri geldiğini belirten Suna Akyıldız isimli kişinin ifadelerinin alınmadığı iddia edildi.

Defne Joy Foster'ın eşinden 'FETÖ' açıklaması

Defne Joy Foster ölümüyle ilgili ağır suçlamalar

Defne Joy Foster davasında son gelişme

Defne Joy Foster davasında gerekçeli karar açıklandı

Defne Joy Foster'ın annesi isyan etti

'Defne Joy 45 kiloydu, nasıl taşıyamadın?'

Defne’nin yeni raporu çıktı

Foster'ın annesi: Kızımın bağırmaması için ağzını kapattı