Dell’den gövde gösterisi

CES 2017’de dünyanın en küçük InfinityEdge ekranlı 13-inç 2’si 1 arada bilgisayarı, ödüllü XPS portföyüne katıldı. Dünyanın ilk 32 inçlik 8K ekranı Dell UltraSharp’ın yanı sıra dünyanın en güçlü ve ilk VR uyumlu mobil iş istasyonu Dell Precision 7720 tanıtıldı.

07 Ocak 2017 Cumartesi, 22:03
Abone Ol google-news

Dünyanın en küçük InfinityEdge ekranlı 13-inç 2’si 1 arada bilgisayarı ödüllü XPS portföyüne katıldı. XPS ve Precision serilerine, tam frekans aralıklı, yüksek kaliteli sesine sahip dünyanın ilk Hepsi Bir Arada PC’leri eklendi. Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K Monitör, dünyanın ilk 32 inç 8K ekranı tanıtılırken, dünyanın ilk dokunma ve kalem becerilerine sahip yatay akıllı çalışma alanı Dell Canvas 27 ve dünyanın en güçlü ve ilk VR uyumlu mobil çalışma istasyonu Dell Precision 7720 tüketicilerle buluştu.

Dell Canvas 27 – Düşünce hızında çalışın
2014 yılında Dell akıllı masa konsepti olarak başlayan çalışmalar Dell Canvas 27’ye dönüştü. Bu yeni kategori, içerik geliştiriciler ve tasarımcılar için kreatif üretkenliği artıran akıllı çalışma alanı teknolojisini kapsıyor. 27-inç QHD akıllı çalışma alanı, masaüstünde açılı veya düz olarak kullanılabiliyor. Böylece profesyoneller kalemle kâğıt üzerinde yaparcasına doğal bir şekilde düşüncelerini ve fikirlerini yaratabiliyor, iletebiliyor ve ifade edebiliyorlar.
Örneğin dokunma, dijital kalem ve totem kullanımı yoluyla Dell Canvas 27, çizim sürecini dijital iş akışının bir parçası haline dönüştürüyor ve uyumu artırıyor. Neredeyse tüm Windows 10 tabanlı masaüstü, dizüstü bilgisayarlar veya AIO’larla (Hepsi Bir Arada) çalışan Dell Canvas 27, herkesin içindeki yaratıcı dehayı ortaya çıkarmak için aralarında Adobe, Autodesk, AVID, Dassault Systems, Microsoft ve SolidWorks’un de bulunduğu ortakların yazılım çözümlerine sorunsuz bir şekilde bağlanıyor.
 
XPS 13 şimdi 2’si 1 arada, XPS 15 ise daha güçlü
Dell XPS 13, Dell’in tarihindeki tüm cihazlardan çok daha fazla bireysel ürün ödülü kazandı. Bu başarının üzerine Dell de sevilen XPS ailesine dünyanın en küçük 13-inç 2’si 1 arada bilgisayarı olan XPS 13’ü ekliyor. Birden çok üretkenlik ve görüntüleme seçeneği için 360 derecelik bir menteşe, 15 saate kadar pil ömrü* ve 2’si 1 arada bilgisayarlarda bir başka ilk olan UltraSharp QHD+ (5,7M piksel) InfinityEdge dokunmatik ekran ile gözleri kamaştıracak bir netlik sunuyor. Tasarımı, onu sessiz kılarken hızlı açılan SSD, onu saniyeler içinde kullanıma hazır hale getiriyor. Kurumsal müşteriler için XPS 13 2’si 1 arada, tümü Dell’in global ProSupport hizmetleriyle desteklenen 7. Nesil Intel Core vPro işlemciler, Dell BIOS ve yönetilebilirlik yazılımları ile yapılandırılabiliyor. Mobiliteden ödün vermeden, BT yöneticilerinin ihtiyacı olan ve çalışanların 2’si 1 arada PC’lerden talep ettiği her şeyi sunuyor.
Tüm hepsi bir arada PC’ler içinde en iyi ses kalitesi
Günümüzde piyasadaki bazı Hepsi Bir Arada (AIO) PC’ler, ses deneyimine sonradan akla gelen bir konuymuş gibi davranıyor. Grammy ödüllü prodüktör ve Waves Audio Kreatif İnovasyon Direktörü Jack Joseph Puig ile birlikte yaratılan yeni XPS 27 Hepsi Bir Arada ve onun kurumsal benzeri Precision 5720 Hepsi Bir Arada, şimdi yerleşik ses kalitesi ile sesi yepyeni bir düzeye taşıyor. Hem XPS 27 hem de Precision 5720, kanal başına 50W’da ses veren 10 hoparlörü ile bugüne kadar bir AIO’daki en iyi sesi sunan yüksek frekans aralıklı, yüksek kaliteli yerleşik ses sistemine sahip, dünyanın ilk Hepsi Bir Arada bilgisayarları.
İzleme deneyimi de yüzde 100 Adobe RGB’li şık UltraSharp 4K Ultra HD (3840 x 2160) uçtan uca dokunmatik ekran ile aynı derecede etkileyici. Precision AIO, Intel Xeon işlemciler ve AMD Radeon Pro WX serisi grafik kartları ile daha fazla performans seçeneği ve de AVID ve SolidWorks gibi üst düzey programların yanı sıra lider güvenlik ve yönetim yazılımları için ISV sertifikası ile olağanüstü güvenilirlik sunuyor.
Dünyanın ilk VR uyumlu mobil iş istasyonu
Dell, Oculus ve HTC gözlük setlerini destekleyen XPS; Alienware ve Precision iş istasyonları ile piyasada en çok PC seçeneği bulunan firma olarak sanal gerçeklikte dünya lideri. Özel olarak VR içerik yaratımı için tasarlanmış dünyanın ilk VR uyumlu mobil çalışma istasyonu olan Dell Precision 7720 mobil çalışma istasyonu; en yeni 7. Nesil Intel Core ve Xeon işlemciler ile NVIDIA Pascal Quadro profesyonel grafik kartları sayesinde dünyanın en güçlüsü olarak öne çıkıyor. Mobil olduğundan yaratıcı profesyoneller, şimdi ilham buldukları her yerde VR içeriği geliştirme şansına sahip.
 
5K dünde kaldı, Dell 8K Monitör ile sınırları zorluyor
Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K Monitör, dünyanın ilk 32-inç 8K çözünürlüklü ekranı. 1 milyarın üzerinde renk, 33,2M piksel çözünürlük, yüzde 100 Adobe RGB ve sRGB özelliği ve de benzeri olmayan 280ppi’ye sahip. Bu da Ultra HD 4K çözünürlüğün dört katından fazla ve Full HD’nin 16 katından fazla içerik anlamına geliyor. Bu olağanüstü seviyede çözünürlük ile Dell PremierColor netliğini ve geçişini sunan monitörler, derinlemesine görüntü yakınlaştırmanın önemli olduğu, her biri bu teknolojiyi ilk olarak kullanmaya başlanan fotoğraf ve video düzenleme, ilaç ve tanı araştırması, benzin ve gaz arama gibi ticari alanlarda önem taşıyor. Ayrıca neredeyse çerçevesiz ekran, müşterilere son derece kompakt bir paket içinde 32-inç ekran alanı veriyor.
CES 2017: TP-Link RE650 ön inceleme